Автор Тема: На разходка, палатка или пътешествие с велосипед?  (Прочетена 105981 пъти)

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352

Uploaded with ImageShack.us

Valenti

• Sr. Member
А,чудо! Как стана така ,че снимката се вижда вече? Исках да пусна няколко,с кратък коментар за велопохода и преспиването на палатки,но първоначално не се получи! Пак ще се пробвам тези дни, и ако стане ще може да се наслаждавате на снимчици от плажа и бивакуването! ;D

Valenti

• Sr. Member
Ето и обещаните снимки от колопохода по случай Джулайя и преспиване на палатки. Дестинацията беше Кара дере(до Бяла - Варненската) като километри в едната посока(моят велокомпютър)от начална до крайна точка бе 62км, чисто каране-3ч.и 10мин.(с почивките 4.00 ч. ;D

А това са моите кумири Zappa и Анелия от Шумен! Най сетне успях да се запозная с тях на живо! ;D

...С любимата ми скаричка-BBQ (съжалявам за лошото качество на снимката- алкохола не прощава дори на апарата ;D ;D)

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
valenti681 - Супер велопоходче!!!   Ама защо снимките са с такъв малък формат? Карадере май остана един от малкото незастроени плажове. Сто метра ивица в северната част на Карадере(без плажа, естествено) е собственост на мой познат бизнесмен, добре, че настъпи криза през 2008г., щото досега и този красив пустинен плаж щеше да заприлича на Слънчев бряг. Много приятни спомени имам от тази местност, нямам думи.   Приятелски ти завиждам за запознанството с Анелия и zappa. Сигурен съм, че сте си изкарали превъзходно.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

torah

• Гост
Re:На разходка, палатка или пътешествие с велосипед?
« Отговор #34 -: 28 Август 2011, 18:59:42 pm »
Супер, и аз съм луд фен на велосипеда. Караме редовно с един приятел, ама сме далече. ;)

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #35 -: 25 Септември 2011, 22:39:59 pm »
И днес както всяка събота и неделя реших да изкарам велосипеда на малка разходка... на някъде! Никога не си правя планове накъде да карам. Той маршрута си идва сам,  винаги когато изляза от входа на блока, още на първите стотина двеста метра. ;D
Та така и днес, викам си: Що не взема да се разходя до ,,Св. Константин и Елена"(бившият курот Дружба) ей го на къде е, на някакви си 8км. от центъра на Варна. Поех правилният курс, връткам си пИдалите значи, ;D в ушите ми звучи кУрав heavi metall, абе с една дума - пълна идилия!
Тъкмо наближавам края на дестинацията,и хоп... друга ламБа!  ;D
Другата вика- курс ,,Златни пясъци"! Ми, О.К., още някой друг километър даже ще ми е в полза. Почти стигам до ,,Златните", с нетърпение очаквам да се пльосна на пясъка, да си изкарам спиртника, да си спретна едно кафенце в комбинация със ръчно завита цигарка...Ох блаженство!
Да,ама Не! Наред със хеви метъла,през едното ми ухо чувам: Абе Валенти, ко шъ прайш на тоз плаж ве??? Не ти ли омръзна, цяло лято все на плаж? Кръгом ,и към ,,Аладжа Манастир"!
Хем гора има,хем и по ,,черно" малко ще покараш.
Ами защо не, викам си ! Речено -сторено! Ей ме, на ,,Аладжата" пред входа:

От тук поех нагоре по един път, и още в началото ме посрещнаха някакви диви горски зверове! ;D Първият нападна предната гума на байка,след това се опита да изгризе курбела! Едвам успях да извадя телефона,преди да започне да ръфа глезена ми! ;D ;D

...а тука блаженно полегнали, на слънце!

..След кратко каране в обстановка като тази...

...попаднах на една беседка и реших да си спретна най-сетне кафенцето за което си мислех по пътя! :)

извадих си любимият спиртен примус...

...даже успях да си стъкмя и едни китайски спагетки!

След като се насладих на спагетите, кафенцето и цигарката реших да потеглям на обратно към къщи. Преди да изляза на пътя обаче се натъкнах на един музеен експонат и една табела, която искам да споделя с Вас:

...картечницата още си стои!!(това което се вижда над фара)

и ,,изповедта на гората" написана тук:

Поех обратно към къщи, доволен от маршрута и разходката сред природата!
Това е от мен за днес! :)

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #36 -: 25 Септември 2011, 22:46:36 pm »
Валентиии земеш някой ден да объркаш пътя така с колелото , аз ще ти кажа на къде да объркаш .

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #37 -: 25 Септември 2011, 22:53:34 pm »
 ;D ;D ;D Можеее! Само че да ме чакаш с твойто колело на мястото което ще ,,объркам"! ;D

cat

• Sr. Member
« Отговор #38 -: 25 Септември 2011, 23:01:38 pm »
 :( бе имам едно колело  ама не е убаво като твойто едно червенко такова е

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #39 -: 26 Септември 2011, 07:46:52 am »
Бижу велопоходче, valenti681!      

Истинска беседка, от дървета, а не от талашит, истинско BMW, добре, че мангалите още не са го прищипали за скраб, истинско кафе, виж за ръчно свитата цигарка - не знам?     
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

Valenti

• Sr. Member
Re:На раз
« Отговор #40 -: 26 Септември 2011, 10:46:58 am »
Да, наистина се получи хубаво походче,както винаги! Сега сигурно си задаваш въпроса: -абе ,не ти ли е скучно сам? Да,в началото ми беше доста скучно. Свикнал съм, винаги да бъда с компания, особенно когато съм сред природата! Правил съм доста опити , да сформирам групичка,с която хем да тренираме любимият ни спорт-планинско колоездене,хем да си правим хапка и пийка! Но явно не мога да намеря съмишленици за тази дейност :)! Повечето винаги ми казват: -абе ти луд ли си? Ще се ,,наплющим'' и после как ще караме на обратно? :) ето за това си карам сам, пък и не се налага да се съобразявам с други мнения! :)

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #41 -: 05 Ноември 2011, 18:46:45 pm »
Днес, както винаги когато има свободно време си спретнах походче с байка. Карането беше смесено, т.е. асфалт и черно. Дестинацията: Варна-Аладжа Манастир(асфалтче :)) и от там по ,,черно"! Общо изминато разстояние в км-47.9км ,чисто каране-2.45.43 ч.А със ,,мотането"(кафенце,супичка и прехласване по природните красоти -около 5часа. Ами какво да кажа- няма такова преживяване, страхотно е да се кара по пътечки из гората. Даже и по познатите, всеки път има ,,изненади" :)< я паднал клон, стърчащ камък изровен от дъждовете или пък цяло дърво препречило и без това тясната горска пътека. Абе трябва си пълна концентрация или стават едни каскади, особено ако има спускане!  ;D Ама аз винаги съм ,,нащрек" и рядко съм се търкалял като прасе в локва! :P

Естествено има и няколко снимчици за доказателство. ;D
Ето:

..красиво е, въпреки че мястото ми е доста познато,всеки път е все по хубаво!

...тука много ,,арт: е станала снимката, сякаш е воден пейзаж ;)

..естествено не минава без почивка, ползвайки моя примус за направа на топли напитки и супичка!

..доста е диво...

...старата чешма Седмочисленици, продължава да утолява жадният турист със студената си вода

изваяни от природата дървета..

доста мъдро ... най сетне днес прочетох целият надпис..

...няма да мине без да сЪ изтипосам и аз! :P То добре че намерих правилният камък, за да подпрЪ GSM a!

,,дубъл" за разкош... ;)

Ами това е приятели! До нови срещи!

hr.zlatarev

• Full Member
  • Публикации: 115
« Отговор #42 -: 07 Ноември 2011, 09:51:57 am »
Кефиш ни приятелю ! Да си жив и здрав и яко да въртиш педалите!!

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #43 -: 07 Ноември 2011, 22:08:27 pm »
Кефиш ни приятелю ! Да си жив и здрав и яко да въртиш педалите!!

Дано да е така! Ако поне един от четящите се престраши да покара и сподели в тая темичка,щастието ми ще е пълно!  ;D
А съм сигурен че има хора които карат много повече и от мен,ама не споделят. Егати партизаните са!  :P

cat

• Sr. Member
« Отговор #44 -: 08 Ноември 2011, 08:14:03 am »
Хаймана  :)