Автор Тема: На разходка, палатка или пътешествие с велосипед?  (Прочетена 105983 пъти)

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
Re:На разходка, палатка или пътешествие с велосипед?
« Отговор #15 -: 10 Януари 2011, 12:52:40 pm »
Много рядко оставам без любимите си джунджурийки! ;D Нямаш си идея какви ексртри си нося повечето пъти когато съм на излет с колелото! ;D Да не говорим когато съм с автомобила, почти два дена ми трябват да изнеса половината къща! ;D ;D ;D Аз за това и не съм писал в темата ,,Какво има във вашата раница'' че, две страници сигурно няма да ми стигнат! ;D ;D ;D

jordanov

• Sr. Member
  • Публикации: 298
« Отговор #16 -: 10 Януари 2011, 15:50:20 pm »
Ааа, ами чакаме тогава ;)

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #17 -: 27 Януари 2011, 18:19:36 pm »
                           Разказ в картинки....
...или как форсирахме рекичка девет пъти  в този слънчев но студен декемврийски ден.

...даже лепкавата кал,не успя да ни уплаши..

...а водата ледена, не моеш я прецапа, та за това и няколко такива бродове си спретнахме...

...а някои от нас ,се пробваха да плуват.... ;D

...най накрая! На по сухо и приятно място, за лек отдих!

Равносметката за деня-
- общо разстояние 59км. изминато за 3 часа по баирите, включително времето за форсирането на реката ни отне 1 час за 1км!  :o

Valenti

• Sr. Member
 След няколко месечна почивка(по уважителни причини) днес най накрая реших да изкарам байка за една загряваща лека тренировка. Подготовката за първото каране за тази година започна още от вчера вечерта. :) А тя се състоеше в почистване на байка от прахоляка който се беше натрупал от престоя в бокса! ;D След това смазване на веригата,жилата за спирачките и скоростите и на последно място напомпване на гумите.
Нямах търпение да изпробвам и ,,новата" байкърска раница подарена от уважаемия Kent, за което още веднъж да изкажа моята благодарност!
Да не се отплесвам повече с подробности, давам по същество.  ;)
И така, настъпи и дългоочакваното от мен утро! Набързо глътнах сутришното кафенце и задължителната за мен сладка цигарка  ;D ! След това облякох костюма ;D, не ,не е този с вратовръзката, а другият спортният! ;D сложих каска,ръкавици, метнах се на байка...и потеглих! Срахотно изживяване е приятели, почуствах се както едно време когато бях рокер! Невероятно, е усещането повярвайте! Чувставаш се свободен като птица,усещаш полъха на вятъра и най вече отровните газове на автомобили и камиони! ;D тъй като за да изляза от града, бях поел по магистралата за Шумен ,,пристанище" на Варна! ;D Много ми се прииска директно да отпраша до Шуменското плато...но разумният глас в мен се обади:
- Не рискувай, все пак ти е първо каране от толкова време, а и не трябва да се натоварваш много (спомних си какво ми каза доктора),така че направих завой към летището и поех към гр. Аксаково и по точно към  Аксаковска панорама(това пък е част от Варненското плато ;D)
Тъкмо започнах изкачването на баира, когато ми се стори че много трудно започнах да въртя педалите... предната гума беше станала галош!
Добре че в раницата бях сложил инструмента и лепенките! Набързо залепих гумата, сглобих ,,кончето" и потеглих. Но не след дълго когато започна същинското изкачване по не малкият баир за ,,Панорамата" отново усетих тежест, този път не беше пукната гума...а невероятна умора в краката! Отказах се да качвам, влязах в гората за кратка почивка. Сякаш бях изминал 200км, умората беше невероятна, сърцето ми лудо биеше в гърдите, сякаш искаше да изхвръкне от там! :o
Едва слязох от байка,краката ми трепереха...ръцете също! ;D Изчаках така около четири пет минутки и се захванах да си направя чайче с примусчето (последният модел) който произведох за лични нужди! ;D
Учудващо бързо си възвърнах силите, може би и чайят помогна, не знам, но пътя на връщане беше по приятен от тръгването!
Равносметката: 30км за днес в двете посоки! Нищо не е, но като за начало съм доволен. :)

П.П. Снимки за съжаление няма да има (телефона сдаде ,,багажа" от коравият метал който слушах ;D)
Надявам се че поне на двама трима ще хареса краткият ми пътепис. ;D

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
Браво на теб! Радвам се, че си се възстановил до степен да караш колело и че откри сезона. Давай го по-леко отначало. Леко полеко ще влезеш отново във форма. И не забравяй да допишеш велопътеписите. Имаме обещани и чужбински даже!
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

Valenti

• Sr. Member
Някой вчера ме изръчка , та заради този някой ;) писах днес! Обещавам тържествено, когато ме посети ,,музата" ще направя и обещаното!

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
Валенти , предлагам ти да замениш тежкия метъл с немската група Corvus Corax, действа много стимулиращо  ;D

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #22 -: 13 Април 2011, 22:04:51 pm »
                                     ДО НОРВЕГИЯ И ОБРАТНО!
                                        (опит за пътепис)
Тъй като бях обещал да направя пътепис ,за пребиваването ми в тази красива северна страна,  реших да удържа на обещанието си! Не знам дали ще се получи нещо, но ще пробвам (за пореден път. ;D)
И така, за пъви път имам щастието да посетя кралство Норвегия. Тя е родината на викингите,полярните изследователи и на скиорите, а аз бих казал на спортистите като цяло. Не зная дали има друга страна която да насърчава толкова много спорта като цяло? Аз най- вече бях впечатлен от колоездачите които щъкаха насам натам, облечени в спортни екипчета и задължителното предпазно средство-каска(то май си е задължителен атрибут)!

И как да няма толкова много колоездачи, ами те си имат перфектни пътища и специални вело алеи навсякъде. Само  извънграда няма,но по долу ще опиша как процедират с байкърите, другите участници в движението. Ах а как ми липсваше моето ,,конче". Успях да издържа така само десетина дена без байк, и един ден просто изтичах до най близкият магазин...и си купих ! ;D Ей сега да видим ,,кон боб яде ли" ;D Почти всеки ден каране, първо в града в който бях, да го опозная по добре  ;), а после щъках и до съседните градчета. Е няма такъв кеф! Де и тука да имахме тези условия. А такива културни шофьори никъде по света няма като тях! Казвам го, защото в началото като излизах да карам извънградско, доста бях изумен когато издувах бузите по един голям баир с 10км/ч и чух ,,мъркането" на автомобил. Отбих колкото мога в дясно за да ме изпревари,ама йок! ;D Не ме задминава никаква кола, обръщам се и ко да видя... :o То не било една кола,ами няколко бре! Карат си зад мен с 10км и никой не свири с клаксона... Трябваше да спра за да не ги задържам, съвестно ми стана някак си. Тука щяха да минат връз мен и щях да отнеса и някоя голямааа ,,благословия! ;D Та такива са им шАфьорите там,колоездач или пешеходец да си- винаги с предимство , и с уважение те гледат.
Но стига съм се разсейвал в подробности...
Бях почнал да ви говоря за байка който си купих, ето го и него:

а седалката е Кевлар! ;)

Имам вече колело, купих си и каска- Giro(световен лидер в производството на каски) , а на къде без вело компютър? Купих, защото си е необходимост! По всяко време си информиран колко км си изминал с каква скорост и т.н.
Малко снимков маТриал от разходките ми с коЛоЛото:

... рано сутрин.. :)

20.43ч все още на вънка!

Drammen Elva(река Драмен) Много голяма река, а каква риба има? Все голяма! ;D ;D ;D

Къщички по пътя, каква идилия само!

...горската пътека покрай реката (така кръстих тази алея за разходки дълга няколко километра)

Старата катедрала...

...и там бях! ;D

Това беше от мен за днес! Да завърша с малко инфо (ако някой го интересува де ;D) средно на ден изминавах между 30 и 120 км. А аз карах почти всеки ден. ;D Та ориентировъчно километрите които съм изминал за престоя си- около 3000км!!! :o
Че аз съм изминал разстоянието от Норвегия до България бре момци! ;D ;D ;D

ПП Вече никой не искам да ми казва че съм силен само в скаринга и ЙедИнито на кИфтета! ;D ;D ;D

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
« Отговор #23 -: 13 Април 2011, 22:26:42 pm »
Мда просто, нямам думи. +1

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
« Отговор #24 -: 14 Април 2011, 09:21:01 am »
От една страна благородно ти завиждам, че си успял да видиш всичката тази красота, от друга ти благодаря, че го споделяш с нас. Да ти кажа такива разкази ме зареждат и за пореден път започвам да чистя паяжините от моя поокуцял мустанг (Турист, сделан в СССР, 4 скорости). Ех, колко сме развявали гриви двамата с него, но всичко с времето си. Поне кротко ще го разходя около града. :)
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

unior

• Full Member
  • Публикации: 163
« Отговор #25 -: 14 Април 2011, 09:37:48 am »
Eй Валенти , кога отиде кога се върна ко напрай ти бре човек, страшенсИ и един такъв си скоромен абе Пичага си отвсекаде  ;D ;D
Ето това е една от малкото страни които имам огромно желание да посетя някои ден :)
Да притежаваш и носиш нож не е привилегия,
а отговорност.

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #26 -: 14 Април 2011, 13:19:00 pm »
Eй Валенти , кога отиде кога се върна ко напрай ти бре човек, страшенсИ и един такъв си скоромен абе Пичага си отвсекаде  ;D ;D
Ето това е една от малкото страни които имам огромно желание да посетя някои ден :)

Бе Юниоре, амчи то си пише на снимките бре,откога е преживяното! ;D Инъче бях само за няколко месеца миналата 2010г. ;)

unior

• Full Member
  • Публикации: 163
« Отговор #27 -: 14 Април 2011, 16:30:08 pm »
Аааа Чукча писател не читател ;D ;D
Да притежаваш и носиш нож не е привилегия,
а отговорност.

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #28 -: 26 Април 2011, 19:40:55 pm »
                                ЕДНА ПРИЯТНА РАЗХОДКА

Тази сутрин времето обещаваше да бъде слънчево и реших да изкарам колоЛОто на една( лека) тренировка. Започнах да влизам във форма последно време, постоянно увеличавам дистанцията за деня. Днес общото изминато разстояние беше точно 60км. Другото полезно или приятно нещо което свърших, е че открих сезона с първият плаж на морето! ;D Намерих едно много приятно и закътано местенце, което ще ви покажа със снимчиците които направих с GSM-a:

Тука съм снимал ,,новата ми раница" с която се сдобих благодарение на Kent!! Не мога да и се нарадвам просто, направо ми ,,лепне на гърба" ;D!

Ето го и  самото място:

няма да си показвам ,,телцето" още  ;D ,само местенцето на което плажувах  ;D

Васе, тук малко плагиатствам  ;D, но така стана, кво да прая? ;D

Това беше, чао от мен и до нови ,,срещи"! ;)

kol4o

• Full Member
  • Публикации: 195
срамота...хората на плаж ходят ,колло карат .
а мен ме вали дъжд тука  :( и студено  :(