Автор Тема: На разходка, палатка или пътешествие с велосипед?  (Прочетена 90587 пъти)

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
Здравейте колеги! Няколко дена обмислях да пусна или не , подобна тема? В крайна сметка реших че, ако има любители на велосипеда,ще се получи. Каква е идеята ,ами нека тук да опишем различни преживявания или просто покажем нас, или какъв велосипед караме. Ако обичаме дълги преходи, палаткиНГ  ;D ,какво е нашето и на велосипеда оборудването? И все неща от този сорт. А защо не и,, Може ли да развиваме БУШКРАФТ с колело?  :)

И тъй като откривам темата, ще се опитам да споделя за една от многобройните ми страсти,  :) ВЕЛОСИПЕДА!!!
Няма човек, който като малък не е карал колело(или те са единици)!
Та така и аз, когато бях бледен юноша  ;D,( 8ми клас) мама и тати ми подариха първото и така желано колело Балкан, марка която по мое време беше голям хит. Говоря за сгъваемото Балканче което си беше доста скъпо тогава(цели 80лв. ако не се лъжа) Не мога да ви опиша каква радост изпитах .Най сетне мое лично колело!!! Ура аа! Не се налагаше по-вече, да се моля на приятелите които имаха колела, за по ЕДНО кръгче. Най сетне бях горд собственик, и сега други ме умоляваха , само да се докоснат до това бижу! ;D Голямо каране падаше тогава! Но и си го поддържах добре, винаги чисто,веригата със смазка , абе като ново си беше доста години след това!  Пораснах,казарма, работа. Годините се нижеха,една след друга. Вече бях на 22 и продължавах да си ходя на работа с  балканчето! :) От една страна си беше и голяма  тренировка(от къщи до работа 8км) а от друга не харчех излишно пари, които пък пестях да има вечерта за БАРчета и мацки! ;D И така, един хубав летен ден, слизам до мазата да взема колелцето за работа и.........Ооо Нее! Колелото го нямаше на мястото си!
Май някой пе..раст си го беше ПОЗНАЛ! Ах ,ако го бях гепил този тогава..... майка му жална! Но ней си. Останах си без Балканчето! Дните се нижеха един след друг, малко по-малко забравих колелото.
И един хубав ден...реших! Ще си купя мотор!То е почти същото ;D , само че с една малка подробност. Мога вече да возя и гаджето! То не бяха разходки, палатки, няма по-велико усещане от това! После женитба, деца, кола и т.н. до денят когато пак се сетих с умиление за велосипеда. И Речено, сторено! Един хубав пролетен ден отидох до магазина...и си купих един МТБ(планински бегач)
Както се казваше ...СТАРАТА ЛЮБОВ- ръжда не хваща! Но този път, реших да подходя по въпроса малко по професионално! Т.е. накупих си и атрибути които са доста полезни при сериозно каране в днешни дни( каска ръкавици и екипче) Така отново се ,,зарибих'' с велосипеда! Първоначално , съботите и неделите правих по 20тина ,30на км. После започнах да увеличавам дестинациите на по 40,60 и ...100км на ден!!!
Спирам за днес, че май доста се поувлякох! ;D ;D ;D Дано не сте се отегчили много!Ако пък НЕ, ще има продължение, пък може и някоя снимчица да пусна! ;D

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
Re:На разходка, палатка или пътешествие с велосипед?
« Отговор #1 -: 07 Януари 2011, 16:47:01 pm »
Естествено, че искаме и снимки и разкази.

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
« Отговор #2 -: 07 Януари 2011, 17:18:53 pm »
Ох ... това с кражбата е болезнено. Кой ли не го е изживявал. Не спирай да разказваш. Ако може с повече снимки. :)
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #3 -: 07 Януари 2011, 18:34:37 pm »
Да естествено ще има и снимки! Но след толкова дълго писане(за пръв път ;D) доста ме заболяха пръстите, пък и реших да изчакам, поне едно мнение което да ме насърчи , да продължа! ;D
Хайде да не Ви тормозя, ще покажа една две снимчици за начало!

Първото колело(аз му викам БАЙК,та не се чудете ако срещнете този чуждик по нататък :)) което си купих като пораснах! ;D В пълна бойна готовност! ;D

А на тази снимка съм с един комшия, който се оказа че навремето е тренирал шосейно колоездене(като ученик) ,но в момента нямаше байк, а тъй като аз вече се сдобих с втори  ;) му предоставих стария в комбинация със каска ,Плащ  ;D ;D и екип , за да сме като две капки вода!!! ;D ;D ;D

За днес толкова от мен! Ако слушкате ще има още продължение...

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
« Отговор #4 -: 07 Януари 2011, 18:38:44 pm »
Не само ще слушкаме, но и ще папка ме и ще пиеме  ;D. Само Снимки и разкази да има

Kent

• Sr. Member
  • Публикации: 360
« Отговор #5 -: 07 Януари 2011, 18:46:15 pm »
Валенти, Варна ли виждам?  да не би да си градски бе ;D Да естествено ще чакам продължението. :)

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #6 -: 07 Януари 2011, 19:16:38 pm »
Валенти, Варна ли виждам?  да не би да си градски бе ;D Да естествено ще чакам продължението. :)

Eй, разконспирираме бе Kent ! Пък аз си мислех че ,ще си остана скрит! ;D ;D ;D
Но, да не остана назад ще споделя че повечето от вас съм ги ПРОУЧИЛ предварително в един друг форум! ;D ;D ;D и също знам кой от къде е. (Извинявам се за спама) А тъй като половинката ми отпусна още малко време пред компа , ще пусна още някоя снимчица, за да сръчкам още някой от Вас да се включи в темата! :)

А тази е малко АРТ :) мое производство! И както винаги с телефона. ;D ВИсоко качество!

А когато не съм в гората, правя няколко обиколки на Морската от Почивка до Морска гара(Варненци знаем тези места :))

Kent

• Sr. Member
  • Публикации: 360
« Отговор #7 -: 07 Януари 2011, 19:24:12 pm »
Аха. Много ще са ми полезни четивата. Купихме велосипеди на децата преди две три години, но не проявяват като че ли досатъчен интерес. А се събират идеално на задната седалка на Астрата, като я поразгъна. Се кандърдисвам жената да ги земаме с нас като щъкаме по дупките наоколу, че по лесно се стига. Почти се нави вече.

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #8 -: 07 Януари 2011, 20:48:21 pm »
Аха. Много ще са ми полезни четивата. Купихме велосипеди на децата преди две три години, но не проявяват като че ли досатъчен интерес. А се събират идеално на задната седалка на Астрата, като я поразгъна. Се кандърдисвам жената да ги земаме с нас като щъкаме по дупките наоколу, че по лесно се стига. Почти се нави вече.

Мойта пък не била карала от ученическите години! ;D Пък е и много страхлива да кара по улиците? ??? Колко ли пъти съм я молил, не фашТа дикиш! За това в повечето случаи си карам сам! :)
Пък какъв БУШКРАФТ съм си правил  ;D, ама айде ще оставя за друг път, за да е интересно Вече наистина спирам за днес,само ще чета, ако има какво разбира се! :)

GOART

• Full Member
  • Публикации: 126
« Отговор #9 -: 08 Януари 2011, 07:06:39 am »
Вальо, беше пуснал едни снимки на едни зелен жита и спретнати къщички в раздел СНИМКИ ВСЯКАКВИ, мисля бяха......
та откъде са, от кой район на Евпропата са снимките?
Питам , защото ми напомнят нечий ландшафт.  ;)
Три неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #10 -: 08 Януари 2011, 12:27:33 pm »
...Първоначално , съботите и неделите правих по 20тина ,30на км. После започнах да увеличавам дестинациите на по 40,60 и ...100км на ден!!!
Но тъй като много обичам да съм сред природата, а също обичам дивият живот, ;D един ден .......измислих! Ами що не взема да ида  ;D на една палатка с байка? И ..речено сторено! На бърза ръка стъкмих багажа,в туристическата раница ,сложих багажника на байка, отпред на кормилото естествено хладилната чанта с около 2.5 л замразена вода в туби(за колоездене разбира се :)) .Забравих да спомена че предната вечер се обаждах на двама авери с които преди това сме карали заедно, за да си прекараме ЧУДЕСНО :) ама те и двамата ме отрязаха - ,,Абе ти луд ли си? Как ще бъхтим толкоз километри в тая жега , с багаж на гърба, и т.н.?'' А действително си беше доста жежко! Точно този ден когато тръгнах термометъра си показваше ....цели 40градуса!!! ??? И аха ,аха  да се откажа, ама НЕ! Когато си намисля нещо да свърша, си го правя, каквото и да ми коства това! И така, изкарах байка на вън........и потеглих! То аз че тръгнах, тръгнах, ама забравих да споделя на къде? ;D Бях решил като за първи път(с багаж на гърба) дестинацията Варна - Камчия , естествено на морският бряг! Първите няколко км. беше ОК. ,почти равно, някъде малък наклон нагоре, но когато се качих на магистралата за с.Приселци(пътя за Бургас) ,ооо о боже! Настъпи истински АД! Маранята беше непоносима,допълнително подклаждана от нажежения почти до разтапяне асфалт, нито една сянка на  дърво или храстче дори за кратка почивка! Тук много ми помогна ледената водичка. Почти всичката я издрънках до горе за някакви си 7,8км! :o
Но продължих, не се отказах! Най сетне се качих на равното(с.Приселци) и веднага се забих в първото барче ,да дръпна една цигарка с кафе :o ;D(макар че съм спортна натура, дръстя доста от тия пущини) пък и малко да се разхладя на сянка! Поръчах си кафенцето, а междувременно сервитьорката - А бе ,ти луд ли си в тая жега да караш? Не отговорих нищо. Сигурно съм изглеждал доста НЕ добре  ;D в нейните очи! Но какво да се прави,ако няма ненормалници, то и света нямаше да е толкоз шарен и красив! ;D ;)
Доста ободрен запалих педалите  ;D и продължих по пътя!Ако знаете тая цигарка и кафенцето,каква сила ми вляха? ;DНе е истина! ;D Не усетих ,кога съм стигнал до крайната точка - кк Камчия! Врътнах още някакви си един два километра,докато си намеря подходящото място за бивакуване, и ... най сетне съзрях, една чудна малка полянка ориентирана към морето, а зад нея горичка! Браво! Преди да сваля раницата от гърба си, погледнах велокомпютъра...точно 45км.!Хвърлих товара от раменете и ....
Няма такъв КЕФфф! Така ми олекна, че ако размахах ръце, имах чувството че ще излетя! ;D Тръшнах се за десетина минутки на тревата, да релаксирам и започнах с разпъване на палатката, помпене на матрака и все неща които всички знаем!След като всичко бе готово, най сетне реших да топна морно дупе в хладната вода на морето!И така, след освежаващата морска баня, която ме зареди с невероятна енергия ,реших да запяля лагерният огън. То и денят почти свърши, и слънцето се беше приготвило за сладък сън!(ама как го казах само ;D, почнах да се кефя сам на себе си) След като въглените бяха готови, изкарах скарата, налях си изстудена ракийка(в хладилната чанта имаше още лед),Пуснах си музика от МР3, и ...
Няма такова блаженство, почти забравих че съм сам! ;D Сам си казвах,,НАЗДРАВЕ'' даже си тананиках песничките които звучаха в слушалките. Ако в този момент някой ме беше видял, сигурно щеше да ме помисли за ЛУД!Ама истински! ;D
И така три дена, не разбрах кога се изнизаха! Толкова беше хубаво всичко, че си казах сам на себе си, когато имам свободно време и мога ,дори и сам , да си яхвам байка и ...
ПАЛАТКА! Усещането е наистина НЕВЕРОЯТНО приятели! :) А тези които го правят по този начин(а те не са малко, сигурен съм ) могат да потвърдят това!
А ето и една две снимки (само толкова съм си запазил в телефона) И да не си помислите, че написаното е художествена измислица  ;D ;D ;D
Факти>

А тука раниците са с намален обем ;D! На връщане към дома!

П.П. galino, извинявай чак сега видях въпроса ти! Потърпи малко, ще стигна и до там, надявам се по късно в разказа си! :)

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #11 -: 08 Януари 2011, 21:17:14 pm »
Вальо тва го дай в пътеписи че  е много интересно

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #12 -: 09 Януари 2011, 16:16:38 pm »
...След първото ми ходене на палатка с велосипеда, вярвайте толкова бях впечатлен и превъзбуден,че започнах да планирам следващо такова! Адреналина е велико нещо! В главата ми даже започнаха да нахлуват разни идейки, за направата на...
...ремарке за моя кон ;D! Бях споделил по горе, че когато реша нещо да правя (перото ми влезе в гъ..т ;D) го правя, каквото и да ми коства! Естествено първо дойдоха идеите, после скици и накрая най важната за мен част изчисленията и чертежите!
След като първоначалната ми идея бе изпълнена на на лист, започнах с практичната част т.е,  пристъпих към същинската изработката на ремаркето.  Почти всичко както винаги си изработих сам, оставих само заварките на професионалист, тъй като аз не съм добър в тази област! :)
И най сетне всичко беше готово, нямах търпение да направя пробните тестове! И един ден, и на тази част и дойде времето! ;D

Изпитанията минаха чудесно! Бях натоварил на ремаркето около 40 кг. за начало, също така много бях доволен че съм направил страхотен баланс на конструкцията и  при движение ремаркето си стоеше доста стабилно. Нямаше никакво мърдане в ляво и дясно(ако сте забелязали ремаркето е с една гума и е важно при движение да не мърда)

УРА а ааа толкова бях щастлив ! Конструирах,направих и изпитах .Срахотно удовлетворение! Още същият ден ми се искаше да тръгна на пътешествие с новата ми придобивка! ;D
Добре е че не го сторих, защото по късно разбрах за една моя грешка, която не бях забелязал т.е. дообмислил...

...Оставаха няколко дена до дългоочакваното приключение ! Май този път нямаше да съм сам! Комшията който вече познавате, така бях зарибил ;D ;D ;D че събра парички и си купи и той МТБ (планински бегач) и не само това, от разказа за палатката с колело който бях споделил, си накупи всички тези неща като каска, екипче,раница палатка и т.н. Е гати, трябваше да стана май някой рекламен агент! ;D ;D ;D
Денят който си бяхме планирали най сетне настъпи. Започнахме да монтираме всичкия багаж върху ремаркето с уговорката ,че ще се сменяме по равно. А килограмите си бяха май доста, тъй като този път реших да си взема доста екстри които обикновено вземах само с автомобила :o...
...И така потеглихме! Голямата атракция на комшиите от блока, които са ни забелязали от терасите и слязоха пред входа,може би за да се уверят че двамата олигофрени сме ТОЧНО НИЕ! ;D ;D ;D
Изминахме около 300м, (аз тръгнах пръв с ремаркето) Първо ми се счу някакво прескърцване, после едно силно ХРЯС и ...ремаркето се оказа на земята! О не! Какво стана? Видях от къде е проблема, и така се ядосах сам на себе си, че на бърза ръка се самонапсувах няколко пъти! >:( Как може да съм толкова тъп, и да не предвидя че карето от кормилна уредба (което бях закупил от магазин за авточасти) не можеше да издържа на такава тежест!! Просто ушите се бяха разтворили и естественият развой на нещата ... ремаркето  долу! >:(
Добре е че бяхме близо, върнахме се до блока, хвърлихме ремаркето в мазата и част от багажа и отново на път!

Тъкмо пристигаме до крайната цел, която се казва Побити камъни. Намира се на само 20км.от града. Не исках да стресирам моя човек, тъй като за него беше първо предизвикателство от такъв род! До сега не беше ходил на палатка дори и с автомобил!

Набързо намерихме правилното място за бивакуване. Разпънахме палатките ...

...Постелихме си спалните чували на поляната и първата работа беше да ударим по едно за отскок! ;D ;D

И по късно вечерта... приложихме всички умения които имахме или по точно аз - батонинг,бушкрафтъринг ,скаринг и много АлКоХоЛиНг! ;D ;D ;D Последната част беше добре позната на авера! ;D Изкарахме си много добре, а от време на време някъде из другите полянки, разбрахме че има и други които също си прекарваха добре като нас!

Стояхме дълго под звездното небе, на сладки приказки с авера,и той така беше впечатлен от всичко което изживяваше за пръв път(по късно и повече) че и цигара пална от моите(пак за първи, но последен път през живота си) ;D ;D ;D

Най сетне, ще лягаме! Голяма умора почуствахме в главите изведнъж! ;D ;D ;D
Ех какъв магьосник бил АЛКОХОЛА,не разбрахме кога слънцето изпекло! ;D ;D ;D

Това беше краят на ТРЕТА ЧАСТ от жития и битийя на грешного VALENTI! :)

П.П. Пичове, извинявам се за оф топика, ама само аз ли шъ драскам тукЪ, няма ли и некой от Вази дъ съ вкючи с нещичко? :)

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #13 -: 09 Януари 2011, 22:49:45 pm »
Аз колело повече от 5 км не карам, мързелив съм  ;D

jordanov

• Sr. Member
  • Публикации: 293
« Отговор #14 -: 10 Януари 2011, 11:03:21 am »
Баси, и пепелниче ли си носиш :o Тава вече е табиетлийско 8)