Автор Тема: Ком-Емине 2011 - дързост и премеждия  (Прочетена 49441 пъти)

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
Re:Ком-Емине 2011 - дързост и премеждия
« Отговор #15 -: 27 Септември 2011, 15:08:54 pm »
Мечо Пух, със затаен дъх четях и не посмях да шукна докато не свърши целия разказ. Поздравления за успешния преход и най-вече за волята, която имаш, за да го осъществиш! Благодаря ти, че ни направи съпричастни! Сигурен съм, че разказа ти ще вдъхнови и мотивира хора, които тепърва ще минат Ком - Емине. Бъди здрав и още много години успешни походи ти желая!
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

meco puh

• Hero Member
  • Публикации: 542
« Отговор #16 -: 27 Септември 2011, 15:09:48 pm »
Много ви благодаря на всички. Бъдете живи и здрави, че ако и аз съм така, да се срещнем по планинските пътеки.

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #17 -: 27 Септември 2011, 23:22:18 pm »
Мечо мисля какво да напиша и нямам думи . Поклон пред волята която си проявил пак повтарям Евала .

hr.zlatarev

• Full Member
  • Публикации: 115
« Отговор #18 -: 03 Октомври 2011, 15:25:57 pm »
Благодаря ти Мечо Пух. Благодаря за разказа но най-вече благодаря за примера, който ни даваш. Сполай ти. Желая ти още много много походи из любимите ти планини и поне 51 пъти да стигнеш до връх Ботев.

pecata

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #19 -: 03 Октомври 2011, 17:31:39 pm »
Сърдечни поздрави достойни българино, този поход вдъхва много оптимизъм за бъдещето на рода болгарски. Нека се учат младите и да постигнат дори и по-големи победи с раница на гръб, с вяра и непримирим дух.

Бих се радвал да се срещнем драги Мечо. Ще бъде чест за мен. Аз живея в Разград до площад Ларго. Ако оставиш някакви координати с радост ще те посетя.

Между другото скоро ще има поход до връх Ботев, организиран от "Буйна Гора". Ако не ми мине черна котка пътя смятам да участвам. До колкото знам ще е от 14-16 октомври.

До скоро

meco puh

• Hero Member
« Отговор #20 -: 03 Октомври 2011, 19:48:42 pm »
hr.zlatarev, благодаря ти за добрите пожелания. Вече започват да се осъществяват:

Бих се радвал да се срещнем драги Мечо. Ще бъде чест за мен. Аз живея в Разград до площад Ларго. Ако оставиш някакви координати с радост ще те посетя.
Между другото скоро ще има поход до връх Ботев, организиран от "Буйна Гора". Ако не ми мине черна котка пътя смятам да участвам. До колкото знам ще е от 14-16 октомври.
До скоро
Ето един удобен момент, изкачванията на вр.Ботев да станат 36. Още сега ще се обадя на Станев, и ако все още има места, ще се запиша.
pecata, ако тръгнеш с групата ще се видим. Ако не тръгнеш, аз ще ти се обадя.

Ivan

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #21 -: 06 Октомври 2011, 20:07:12 pm »
А не си ли снимал заслон "Орлово гнездо"?

meco puh

• Hero Member
« Отговор #22 -: 11 Октомври 2011, 12:56:40 pm »
А не си ли снимал заслон "Орлово гнездо"?

Да, заснел съм, но в разказа нещо не се появи. Имам повреда, съвсем скоро ще я видиш тук.

Admin

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 30
« Отговор #23 -: 11 Октомври 2011, 15:32:06 pm »
Да, заснел съм, но в разказа нещо не се появи. Имам повреда,
Оправено. Снимката на заслон Орлово гнездо вече се вижда в Отговор 3.

meco puh

• Hero Member
« Отговор #24 -: 18 Октомври 2011, 01:58:04 am »
Много ви моля, не искам суперлативи, кажете си честното мнение. Утре ще ви се случи на вас и ще  тръгнете на Ком Емине. Но винаги ще си спомните моите думи. Мечо пух беше казал, аз не го послушах. Грешка!!!! Никого не уча, не съм учител, но съм патил и знам от личен опит какво е Ком Емине, така че имам право поне да ви давам съвети. Ще ви бъдат полезни. Четете съветите на пеши туристите, ако сте такива.Не се подлъгвайте по съветите на вело или  ATV turistite.

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #25 -: 19 Октомври 2011, 22:03:51 pm »
Мечо аз Ком - Емине не съм минавал най вероятно и никога няма да го направя но тук никой не е писал суперлативи, просто си направил нещо голямо наистина голямо  . Да минеш толкова километри без път и сам не е за всеки, имам представа какво е тъй като най често сам ходя а ти си вървял 700км сам . Не се познаваме лично надявам се и това да стане ,последно сме били близо един до друг ама така станало . А дали си грешил ами " Който е безгрешен да хвърли първия камък " аз немога да кажа че си грешил щом си хвърлил камъка от Ком в морето значи всичко е добре . Бе хора то връх няма да остане бе толко камънак да пренесете до морето  :D :D :D :D :D :D. И още един път Евала за смелоста и издръжливоста .

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #26 -: 20 Октомври 2011, 08:28:13 am »
Мечо Пух, все се каня да те питам за твоя специалитет мед със смлени фъстъци. Демек, защо фъстъци, а не смлени орехи, примерно? И на дозата мед 400 гр. колко фъстъци слагаш? Благодаря предварително!
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

meco puh

• Hero Member
« Отговор #27 -: 20 Октомври 2011, 12:39:52 pm »
Мечо Пух, все се каня да те питам за твоя специалитет мед със смлени фъстъци. Демек, защо фъстъци, а не смлени орехи, примерно? И на дозата мед 400 гр. колко фъстъци слагаш? Благодаря предварително!

ko54, защо да не е орехи? Ина мен ми се струва, че орехите са по-калорични, но въпрос на предпочитание. Когато човек е толкова уморен, че е изнемощял, не му се яде, а му се пие. Тогава миризмата на фъстъците, смесена с тая на меда, специално на мен много ми харесва. Само мед мога да изям 1-2 лъжици, докато от тая смес мога да достигна до 6-7 лъжици. А на Ком Емине, винаги си изморен.
Дозата зависи от човека. Обичам сладкото умерено, затова правя съотношение 1:1, но не в грамаж, а количество. Например 1/2 буркан мед, 1/2 буркан фъстъци(орехи). Ако не обичаш сладко, намали медта или обратно.

meco puh

• Hero Member
« Отговор #28 -: 27 Октомври 2011, 12:05:45 pm »
. Не се познаваме лично надявам се и това да стане ,последно сме били близо един до друг ама така станало .

cat, аз знам, че ще се запознаем, знам че ще бъде следващата пролет или лято и като се видим, ще се опитам да те убедя за един поход в Централна Стара планина. Ще вървим заедно, без пришпорвания, на малки разстояния, но ще достигнем високи върхове. Ти можеш, не се подценявай.

meco puh

• Hero Member
« Отговор #29 -: 31 Октомври 2011, 10:13:16 am »
cat, този изгрев е над твоето село Козичино, заснет на похода ми Ком Емине.