Автор Тема: Най-удобно, най-полезно, барбекю за бушкрафт и велотуризъм!!!  (Прочетена 19889 пъти)

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
Повече от година се занимавам с проектиране, изработване и доработване на най различни джаджи(разбирай пособия) за туризъм и велотуризъм. Бях Ви споменал някъде, че когато ми влезе перото в г.за ;D, просто нямам спирка! До момента когато се усъвършенствам ,или просто съм на върха на моите умения!
Това ,,ЧУДО"  ;D ;D ;D което ще ви представя днес, не е напълно моя идея. Казвам това, защото доста пъти съм измислял да направя нещо, а последствие разбирам че, и друг го е измислил ,и то преди мен!  ;D
Но стига съм Ви досаждал, с моите си проблеми! ;D
Представям ви ( надявам се и на Вас да се хареса) Моето компактно, сглобяемо и заемащо малко място - БАРБЕКЮ, СКАРА.

Ето как изглежда в сгънато положение>

И в крайна сметка скаричката- сглобена!  :)

Държа да уточня, че в момента скаричката не е завършена напълно! Нуждае се от направата на две капачки, които ще поръчам на стругар.

Очаквам Вашата критика! Дано не ме оплювате много! ;D Но аз вече съм сигурен, че това изделие ще  заеме почетното място в раничката за велотуризъм!!! :)

unior

• Full Member
  • Публикации: 163
МОга да кажа само че си се справил перфектно, аа също бях хвърлил око на тозо модел скара, даже съм приготвил и материалите, ама пусто време все не стига за всичко.
Само дето аз бях приготвил тръбички с диаметър 10 мм, и мислех да го направя с малко по къси крачета. А за крачета калибровани пръчки 6мм.
Това черното на края където са резбите какво е да не би да е пластмаса, предполагам нее но да питам че не се вижда много ясно.
Хобаво е ако може да кажеш и размерите които има скарата и на отделните детайли от които е изработена.

Да притежаваш и носиш нож не е привилегия,
а отговорност.

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
Е сега вече знам къде отиват спиците, като направиш джантата на колелото на "осморка"  ;D ;D ;D.  А да и Unior е прав дай някакви ТТ Данни. Изпълнението е страхотно поздравления.

Valenti

• Sr. Member
Малко ТТ данни :
Тръбичките са с размери>
1. външ. диам. =19мм , L=250мм
2.външ. диам.  = 17мм,L=230мм
И двете тръбички са тънкостенни-0.5мм материала хром никел(голям зор докато намеря и закупя ;D)
3.Материал за скарата- 2мм тел, естествено хром никел.,L=200mm.
4.Крачетата(нарочно съм направил по-дълги, за да се забиват в земята) са с дължина150мм, диам.-4мм.
5.Капачки- едната ще е набита сглобка,другата с резба и кука за закачане на колан.

unior, благодаря за хубавите думи! И един съвет от мен, ако смяташ да правиш BBQ- със тръбичка D=10мм, първо трябва да си сигурен че всички детайли ще се напъхат вътре в нея.  ;)
vanjo, на теб също ти благодаря за добрите думи! То май само на Вас двамата съм направил добро впечатления с моите неща тип ,,Направи си сам! ;D ;D ;D Шегичка разбира се! А колкото до спиците, като прочетох поста ти,тогава се сетих че може да използвам и спици(а не да обикалям складовете за метали ;D)

П.П. Оптималната дължина на BBQ според мен е 300мм а шир.250мм(колкото по-вече пържолки толкова по-добре, нали?) ;D ;D ;D

hr.zlatarev

• Full Member
  • Публикации: 115
Поздравления Валенти681. Поздравления за идеята /независимо чия е/ и за изпълнението. И два въпроса: първо не е ли малко паянтова скарата на тези крачета /като обръщаш дебели пържоли например/ и второ като се замисля ако терена отдолу е камънак доста ще е неудобно...И да снимаш крайния резултат /с пържолите отгоре/  ;)

Valenti

• Sr. Member
Благодаря за хубавите думи , hr.zlatarev . Отговарям ти веднага на въпросите>
1. Да ти кажа честно ,не съм очаквал че толкова стабилно ще стои скарата! а по дългите крачета съм оставил с цел,да ги забивам в земята за допълнителна стабилност.
2.ако пък се случи че е камък отдолу,няма проблем ,скарата си е достатъчно стабилна, и без да се забива! ;D Просто трябва по-вечко въглища да се слагат ,за да е достатъчно за нормално печене на пържолаците! ;D ;D ;D

Valenti

• Sr. Member
Тъй като днес, най сетне сгъваемата ми скаричка придоби завършен вид, не се стърпях, и реших да ви се похваля!
ето как изглежда с две месингови капачки и кука за закачане на колана! :)

unior

• Full Member
  • Публикации: 163
ЕЕеее сталало е екстра, сега вече има наистина завършен вид.Завиждам ти за ентусиазма
с които правиш всичко.Продължавай все така  :) :) :)
Да притежаваш и носиш нож не е привилегия,
а отговорност.

hr.zlatarev

• Full Member
  • Публикации: 115
Поздравления !! :) :)
Сега чакаме да я изцапаш /опушиш и облажиш/ и да снимаш.. ;D ;D

zoso

• Full Member
  • Публикации: 117
Re:Най-удобно, най-полезно, барбекю за бушкраф
« Отговор #9 -: 24 Януари 2011, 10:38:34 am »
Едно малко  бижу!!! Браво, напълни ми душата!
Валенти, сега се загледах и по твоя вариант на Hobo Stove, който е с размери на скарата ~ 180/200мм. Тази скаричка, като я гледам, май ще пасне точно върху пчеката. Може ли една комбинирана снимка да видим?

Valenti

• Sr. Member
 ;D ;D ;D zoso ,много си наблюдателен!Барбекюто умишлено го бях направил с размерите на това, което ти наричаш ,,Hobo stove". По този начин стават много комбинации. ;)
Долното барбекю се използва като-
1.Барбекю
2.Hobo stove
3.Ветроупорен щит  за спиртник
4. ...и още за едно нещо, което в момента проектирам, и смятам скоро и с него да се ФУКАМ! ;D ;D ;D

Ето и нагледно как изглежда>
Първият вариант (поради липса на пържолка,използвах препечена филийка) ;D ;D ;D

...IВилицата се използва в сгънато положение също ;D

Втория вариант комбинация на двете скари(барбекюта)

zoso

• Full Member
  • Публикации: 117
Е  това е! Мисля, че комбинацията е много добра!  :)

Meze

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 40
Поздравления, страхотна сгъваема скара :)

спици от хром-никел не знам има ли, нормалните до колкото знам са поцинковани, което не е много хубаво за храната.

Интересно ми е как ги законтряш да не се разпадне цялата конструкция  ;D

Valenti

• Sr. Member
Meze, никъде не съм казвал че, скарата е със хром никелови спици! ;D Просто Ваньо реши така. Повтарям пак скарата е направена от хром никелова тел 2мм. ;D ;D ;D
А инъче благодаря за поздравленията! Респект! :)

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
Цитат на: vanjo
Е сега вече знам къде отиват спиците, като направиш джантата на колелото на "осморка"  ;D ;D ;D ;D
Мезе просто се пошегувах за спиците, за труда на Валенти респект