Автор Тема: Вкуснотийки за буша,приготвени със .... спиртник!  (Прочетена 5243 пъти)

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
Здравейте приятели! Отдавна се чудих, дали е възможно освен супички, чай, кафе да си направя на спиртника.... ПИЦА КАЛЦОНЕ?!?!  :o
Днес най сетне се престраших,запретнах ръкави и .... пробвах да видя какво ще се получи?

Рецепта за пица Калцоне (по бушкрафтърски) :D
                                                 made in Valenti
                                  1.една гъбка(печурка)
                                  2. 30гр. кашкавал
                                  3. няколко резенчета саламче
                                  4.половин глава лук
                                  5. около 50мл. олио
                                  6. 200-250 гр брашно
                                  7.щипка сол, черен пипер
                                  8. 2с.л. доматено пюре( аз използвах домашна лютеница)

Ето нагледно продуктите:

в една пластмасова купичка изсипвате брашното, след това вода и 1с.л. олио. Бъркате енергично с дървена лъжица ,докато се получи хомогенна смес  ;D артък -тесто! После с ръчички хубаво се омесва ,за да стане така:

пак с ръце се разстила така:

...в същото време запържвате нарязаните:салам,лук и гъбката...

намазвате тестото със доматеното пюре(лютеницата)....

....след това поставяте леко пръжнатите продукти+ нарязан кашкавал и затваряте пицата на две! В моя случай аз я направих като ,,вързопче", и сплесках като голяма палачинка,за да запълни дъното на съдът.

намазвате леко дъното на съдът с олио, и слагате тестото да се запече. От време на време разтръсквайте съдчето за да не загори пицата. Едната страна се изпича доста бързо- около
4-5 мин.!

...ето едната страна лееекичко прегоря! :D , щото не разтръсквах тендЖУрката  ;D ;D

а другата вече се получи по-добре:

...готовата пица гарнирана с ивички кашкавал(останали от плънката)

Да Ви споделя че ,пицата си беше много вкусна и добре изпечена! :P
Идеално може да се направи в полеви условия, на ръчно изработен примус като моя!  ;D

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
Re:Вкуснотийки за буша,приготвени със .... спиртник!
« Отговор #1 -: 19 Ноември 2011, 18:46:35 pm »
Публикацията е непълна , не пише точно какъв е спиртника, с колко спирт е бил необходим за приготвянето и още ред други дребни нещица .

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #2 -: 19 Ноември 2011, 19:03:22 pm »
Публикацията е непълна , не пише точно какъв е спиртника, с колко спирт е бил необходим за приготвянето и още ред други дребни нещица .

...щом е непълна публикацията ще я напълня:

модела на спиртника е този:

...но съм сигурен че със всеки модел ще стане.... ;D

спирта: 70градусов 100мл. в шишенцето...
След изпичането на пицата остана това количество! :-*

Дано да съм те удовлетворил сега! ;D ;D ;D
П.П. Идеята беше да покажа, как може да се приготви пица, а не с какъв модел спиртник съм го правил!

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #3 -: 19 Ноември 2011, 19:29:39 pm »
Браво!, обаче Cat е прав, нищо не пишеш с каква бира се пие - със светла или с тъмна или с трите?

Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #4 -: 02 Февруари 2012, 09:56:44 am »
Браво!, обаче Cat е прав, нищо не пишеш с каква бира се пие - със светла или с тъмна или с трите?

.                  Ха ха ха, става със всякаква бира, може и с червено (домашняк) винце!    П.П. Някой не се ли престраши, да пробва рецептата? Чакам с интерес отзиви!  :)

Hunter

• Full Member
  • Публикации: 108
« Отговор #5 -: 02 Февруари 2012, 19:44:16 pm »
На едно от шишетата със спирт за горене, което си купих, пише, че е отровен при вдишване. Това дали значи, че и ако готвим на него е опасно, все пак освен че гори част от него и изветрява  ???
А що се отнася за вкусотиите, искрено ти завиждам за пинизчийските примуси, които си си спретнал, с тях сигурно се готви по лесно. Аз на моя не съм готвил, само инстантни супи и чайове. Идеята за пица е яка, трябва нея да я пробвам. Сега обмислям един вариянт , който ми се види ще грее повече с по - малко спирт, и евентуално като го спретна и аз да почна да експериментирам. http://www.youtube.com/watch?v=LA97x9o0_2Q&list=PL913AF44715EEF06A&index=2&feature=plpp_video .
Сега съм в търсене на шише за този модел примус ;D

Racho

• Full Member
  • Публикации: 123
« Отговор #6 -: 02 Февруари 2012, 19:55:24 pm »
Е, то и пропан бутана е дори по-отровен но и готвим на него, а и се отопляваме с него.
Все пак го гориш а не пиеш ;)

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #7 -: 05 Февруари 2012, 11:13:12 am »
Що не измисли някой спиртник, който да работи с ракия двойна преварка.  Така или иначе си носим такова гориво в Буша, т.е. да разширим функционалността на оборудването.

Valenti

• Sr. Member
« Отговор #8 -: 05 Февруари 2012, 12:58:27 pm »
Що не измисли някой спиртник, който да работи с ракия двойна преварка.  Така или иначе си носим такова гориво в Буша, т.е. да разширим функционалността на оборудването.

;D Ами те всичките си работят и с ракийка,само градуса требе да си е над 50 ! Пробвал съм!

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #9 -: 05 Февруари 2012, 17:07:46 pm »
Ясно, благодаря! Тъкмо спиртът ми трябваше за чистачките на колата. И увеличавам капацитета на другото шише 2 пъти. Тъй де, в тоя студ...