Автор Тема: Вестникът- невидимия инструмент  (Прочетена 14956 пъти)

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re:Вестникът- невидимия инструмент
« Отговор #15 -: 20 Август 2011, 20:30:20 pm »
А какъв е принципа на "бабешко лечение" при зъбобол?
Не съм убеден, че подобен метод би свършил работа при зъбобол. Иначе при болки в ушите се прави фуния, пъха се в ухото и хартията се пали. Получава се промяна в налягането, което издърпва събралия се ексудат. При зъб това няма как да стане, особено при пулпит. Не знам дали този метод имат в предвиф, но за друг не ми идва на акъла.
Всеки може да живее в цивилизацията, номерът е да оцелееш извън нея.

Kent

• Sr. Member
  • Публикации: 362
« Отговор #16 -: 20 Август 2011, 21:17:55 pm »
здравей. някъде бях чел че навремето по концлагерите сами са си умъртвявали нерва с акумулаторна сярна киселина. ако си чувал за подобно нящо или ако не те домързи да се поразровиш, ще ти бъда много благодарен да споделиш твоето мнение.

Kent

• Sr. Member
  • Публикации: 362
« Отговор #17 -: 20 Август 2011, 21:21:21 pm »
Да допълня Ваньо за самоотбраната. Тръба от хубав дебел вестник се сгъва на две и се пълни с дребни камъчета. Троши глави и ръце като солети при повече засилка :D
Спомен от запалянковските години :P

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
« Отговор #18 -: 26 Август 2011, 18:06:11 pm »
По повод сярната киселина ... чувал съм нещо такова. Имало е какви ли не нагорещени масла (етерични), с които са девитализирали зъбната пулпа, но това са методи, изискващи прекалено много условия. В смисъл, исискват зъб с огромен кариозен дефект с добра комуникация към пулпната камера. При затворен зъб трудно ще повлияе какъвтои да е илач. Още повече, некрозата на зъбната пулпа е само началото на лечението. Останала в кореновите канали, некротичната маса води до периодонтити, които с никаква киселина не могат да се келуват. В основата на ендодонтското лечение стои пълното премахване на каналното съдържимо. В противен случаи говорим само за отлагане на болките, но не и за лечение.
Всеки може да живее в цивилизацията, номерът е да оцелееш извън нея.

Gergoff

• Full Member
  • Публикации: 104
Re: Вестникът- невидимия инструмент
« Отговор #19 -: 26 Юни 2013, 23:19:23 pm »
Преди години ме валя голям дъжд на магистралата. Всичко по мен беше мокро. След няколко дни разправях на един възрастен човек и той ми даде следния съвет: Когато си мокър, събличаш дрехите, изстискваш ги, увиваш тялото си във вестник и навличаш дрехите от горе. Хем подсушава, хем топли.
Блажен да е този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи!

emil

• Sr. Member
  • Публикации: 282
« Отговор #20 -: 15 Септември 2013, 22:53:43 pm »
Преди години ме валя голям дъжд на магистралата. Всичко по мен беше мокро. След няколко дни разправях на един възрастен човек и той ми даде следния съвет: Когато си мокър, събличаш дрехите, изстискваш ги, увиваш тялото си във вестник и навличаш дрехите от горе. Хем подсушава, хем топли.
Това и аз съм го чувал някъде и пак от старило-препатило. Било стар партизански трик.
А веднъж ми изпекоха котлети в тенекия от сирене само с вестник. Пускаха в тенекията запалени парчета вестник и месото се опече наистина добре!?! Като споделих на едно друго място ме предупредиха, че мастилото на вестника е страшно отровно. Но котлетите бяха вкусни, а аз съм още жив!
Човешкият мързел е двигател на прогреса!

emil

• Sr. Member
  • Публикации: 282
« Отговор #21 -: 15 Септември 2013, 22:56:14 pm »
Това и аз съм го чувал някъде и пак от старило-препатило. Било стар партизански трик.
А веднъж ми изпекоха котлети в тенекия от сирене само с вестник. Пускаха в тенекията запалени парчета вестник и месото се опече наистина добре!?! Като споделих на едно друго място ме предупредиха, че мастилото на вестника е страшно отровно. Но котлетите бяха вкусни, а аз съм още жив!
Човешкият мързел е двигател на прогреса!

Bore zlatoto

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 8
« Отговор #22 -: 22 Март 2014, 16:06:20 pm »
А какъв е принципа на "бабешко лечение" при зъбобол?
Палиш вестник върху стъкло. Когато изгори се получава една бяла пепелица. Тя е съвсем малко и за това я сабираш на един пръст и си я сипваш в зъба ако имаш дупка в него. Но по - добрият вариант е да си жабуриш сол с вода - минава перфектно! Ако жабуриш с ракия - не я пий защото тя разширява кръвоносните съдове и така допринася за кратковременно затишие на болката. Иначе много сполучливо става с одеколон на памуче - след това може и да подминеш забариа  8) ;