Автор Тема: Моят бушкрафтърски нож  (Прочетена 100022 пъти)

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
Re:Моят бушкрафтърски нож
« Отговор #30 -: 05 Април 2011, 20:57:03 pm »
Ilianlp, разузнаването донесе, че ножа е съвсем пресен. Честито! Дълго време да те радва и да си го ползваш със здраве! Наистина е много красив! За здравината едва ли някой се съмнява в острието на зеления Хултафорс.
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

venmin

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
« Отговор #31 -: 05 Април 2011, 21:49:18 pm »
Гледам ,че тук имате хултафорси та да попитам.Кой нож да си взема?Синята хулта е сигурно ,че ще я взема ама за втори нож се колебая между зелената хулта и оранжевата хулта и двете са карбонки и ръждавейки.Препоръчайте ми

LIC

• Full Member
  • Публикации: 154
« Отговор #32 -: 05 Април 2011, 22:16:55 pm »
Взимай направо зелената да имаш с какво да си цепиш дървата. Тя е работен нож, ще ти служи добре в гората, без да го мислиш , че ще му направиш нещо ;)

GOART

• Full Member
  • Публикации: 126
« Отговор #33 -: 05 Април 2011, 22:17:19 pm »
Имам зелен и с оранжева дръжка...но ще си купя още един зелен Hultaförs GK  :)
Три неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

ilianlp

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 22
« Отговор #34 -: 06 Април 2011, 08:13:03 am »
Hobo, благодаря за пожеланията!
Ама вярно разузнаването е на ниво ;)

jose

• Sr. Member
  • Публикации: 331
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #35 -: 06 Април 2011, 18:34:38 pm »
Баш сървайвъл джаджа. На мен ми е интересно освен със закачалката за голямото камъче за запалка на канията дали с нещо друго е по-добра от оранжевия Bahco пак на Mora, който се продава за 11лв по железариите? Или от един Хултафорс пак за тея пари?

Тоя, като гледам май е трифлекс. Вероятно най-доброто острие на Мора. Няма как да е като бако-то....

LIC

• Full Member
« Отговор #36 -: 07 Април 2011, 01:10:12 am »
Има и разлика в крафтлайна, клипера и бахкото. На вид са много еднакви, но като желязо са три различни неща. Цената не е само в различната дръжка ;)

Hobo

• Hero Member
« Отговор #37 -: 07 Април 2011, 09:18:48 am »
Оранжевото Бако и Мора Клипер с неръждаемото острие са 1:1 като остриета, стомана, закаленост и материал за дръжките им.. Една матрица ги сече от листа ламарина. Крафтсмана е с половин милиметър по-дебело острие. Всичките са от стомана Сандвик закалена до еднаква твърдост. Така, че разликата в цената особено между 9лв за Бако и 20 за Клипер май идва само от различния цвят на гарда и петата на дръжките им, щото всичко друго е еднакво. Виж крафтсмана има определено по-добър клипс на канията освен по-дебелото острие.

п.с Има и модел Мора Клипер с острие от ръждавейка, но аз не говоря за него.

Hobo

• Hero Member
« Отговор #38 -: 08 Април 2011, 09:35:27 am »
Още един плюс за Хултафорс пред Мора при избор на бушкрафтърски нож. Докато търсех информация как най-лесно да сваля пластмасовата дръжка на мората попаднах на следната информация споделена от Анна от Русия. Тя държи едно денонощие Мора с пластмасова дръжка във фризера. След това с няколко чуквания с чук всичката пластмаса се разтрошавала и за секунди ножа остава без дръжка. Същата процедура е пробвана и с пластмасовите дръжки на ножовете Хултафорс но без никакъв успех! Извода е зимно време в планината или Хултафорс, или Мора с дървена дръжка!

bobber

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 48
« Отговор #39 -: 08 Април 2011, 10:10:37 am »
ми хобо аз на мората махнах дръжката с едно почукване бе да я слагам във фризера  ;D
се пак е пластмаса деба

bubachco

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #40 -: 08 Април 2011, 12:00:56 pm »
хобо, не бързай да отписваш морите. виж клипчетата с този пич. обърни внимание какъв нож използва и как.
http://www.youtube.com/user/hobbexp#p/u/8/0HfQ71CLVIg

venmin

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 12
« Отговор #41 -: 08 Април 2011, 17:36:30 pm »
Всички пишете за ножовете си но никой не пише как ги поддържа.Драснете някой ред за поддръжката на ножове и по специално за ръждавейките те, неръждавейките са ясни - точене и пак в боя.

scrooge

• Full Member
  • Публикации: 176
« Отговор #42 -: 08 Април 2011, 17:46:39 pm »
Всички пишете за ножовете си но никой не пише как ги поддържа.Драснете някой ред за поддръжката на ножове и по специално за ръждавейките те, неръждавейките са ясни - точене и пак в боя.
Ако е ръждясал здраво търкане да падне ръждата и после го мажеш с няква мазнина(мазнината отблъсква водата).Ето на какво заприлича моя след като му уших нова кания и тя трябваше да изсъхне по него
,естествено бях го увил с тиксо и найлон
don't waist your time for searching all those waisted years

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
« Отговор #43 -: 08 Април 2011, 18:56:38 pm »
scrooge, ми ножа си е станал направо уникат с тази ,,шарка"дето се е получила !  ;)

LIC

• Full Member
« Отговор #44 -: 08 Април 2011, 21:26:43 pm »
Кожен дамаск  ;D ;D ;D