Автор Тема: Армейски обувки тип Кубинки  (Прочетена 206820 пъти)

лаудис

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 14
Re: Армейски обувки тип Кубинки
« Отговор #285 -: 07 Февруари 2016, 07:34:18 am »
"ЗдравДохода" не си хаби времето да ги питаш.Не ги смущавай милите.
Отлепената кубинка не подлежи на ремонт.А вулканизация по поделенията-говори че сте много на зад с материята.За мен нашата кубинка(до 1986) е една от най добрите военни обувки.Канапа обаче е плод на грешно "умозаключение"!

jordanov

• Sr. Member
  • Публикации: 298
« Отговор #286 -: 08 Февруари 2016, 14:00:42 pm »
Е чакай сега, ти да не си помисли, че ядем доматите с колците и за другото разчитаме само на интернетя!? Никъде не съм казал че ще ги питам "Здравохода", но не ни пречи да понамерим някой човек дето в ония години вече е бил на зряла възраст и още тогаз е бил наясно с материята. Ся, от моите казармени чифтове, поне единият със сигурност е бил производство до 86, убий ма, не помня имаха ли канапец изотдолу... Другите ми два чифта, които ползвам и сега чат-пат са 87 и 88 съответно. Разбира се и грам сравнение не мога да направя поради условията на експлоатация сега и тогава, па и начинът ми на живот, но като сметнем че говорим за близо 30 годишни обувки - една лоша дума не мога да кажа за "новите".

Slavi88

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 5
« Отговор #287 -: 19 Октомври 2016, 23:47:54 pm »
аз се здобих с кубинки БНА от 82година редкия номер вече 45ти с емблема на пирин на подметката

planinar

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #288 -: 23 Октомври 2016, 14:01:39 pm »
Ще може ли да ги снимаш и от къде ги намери? Продават ли още такива 45?мерси ! 8)

Slavi88

• Jr. Member
  • **
« Отговор #289 -: 25 Октомври 2016, 10:29:04 am »
По интернет ги купих иначе да 45ти вече нещо не се оправям с снимките имаше снимани по напред в темата от този модел с дълбокия грайфер шарката дето и на правоъгълници и на мостчето има буквата "П"

planinar

• Newbie
  • *
« Отговор #290 -: 25 Октомври 2016, 15:07:35 pm »
мерси! ако все пак успееш да качиш 2-3 снимки ще следя темата. ако се намират още бройки или ти продаваш тоя номер също драскай...

Slavi88

• Jr. Member
  • **
« Отговор #291 -: 25 Октомври 2016, 18:43:19 pm »
Ок намеря ли още ще пиша http://slavi88.snimka.bg/advertising/kubinki.930103.37505890

Slavi88

• Jr. Member
  • **
« Отговор #292 -: 28 Октомври 2016, 11:40:59 am »
Купих си още 1 чифт кубинки 45 номер от 84 година с кожената стелка сама че тези са с стандартната подметка  :P :P :P http://slavi88.snimka.bg/advertising/kubinki-2.930663.37539183

planinar

• Newbie
  • *
« Отговор #293 -: 29 Октомври 2016, 10:13:17 am »
дай нещо да купя и аз ;)
Хайде със здраве да си ги ползваш !

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #294 -: 12 Януари 2017, 23:28:29 pm »
Е най сетне се скъсаха . Преди 5 години купих чифт кубинки от по лошата изработка и реших да си направя експеримент колко ще издържат . Носени са като работни обувки по строителни площадки доста агресивна среда , от време на време заливани с нафта и масло потапяни в бетон издържаха 5г като скъсването е една малка дупчица точно над големия пръст на крака там където най често е капвала нафта .

kraychev

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 36
« Отговор #295 -: 13 Януари 2017, 19:00:56 pm »
Значи, не е чак толкова лоша изработката. Ако бяха от хубавите, щяха да живеят поне още толкова :)
Моите първи кубинки са от 8-ми клас (преди 30 години...). Офицерски, кафеви. Като ученик, почти не ги свалях. След казармата, леко се отдръпнах от тях, но после ги минах с шкурка и станаха "винтидж" - така ги носех като студент, но само през зимните месеци. След това дълго време се ползваха епизодично като работни обувки. Тази есен (за гроздобера `16г.) видях, че конците по конча са почнали да се предават, кожата е добре. На химически въздействия не са подлагани (не и нарочно), не броя случайно оливане със син камък или други случайности. Като чета тази тема, ще взема да ги възстановя тези ветерани.
Освен тях, преди няколко години се взех някакви милиционерски - дизайнът им е почти като на старите войнишки, добавен е подплатен участък на ахилеса. Напоследък с тях отивам до колата...

kraychev

• Jr. Member
  • **
« Отговор #296 -: 14 Януари 2017, 17:44:02 pm »
И развитие от днес: полицейските кубинки ме предадоха - на лявата и се разлепи подметката - целия ток, докато шляпах в кишата. Като се прибрах в къщи, докато се събувах, разлепих и дясната подметка, също в задната част. Ще ходим на сервиз очевидно, но този модел има ГОЛЯМА черна точка от мен.

лаудис

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #297 -: 15 Януари 2017, 14:07:13 pm »
Най-добре да отидете на контейнер за смет. А след това да си купите едни на които може да разчитате.

monstera

• Jr. Member
  • **
« Отговор #298 -: 04 Март 2017, 18:48:15 pm »
Добър ден, аз съм новак в този форум. Бих искал да задам въпрос относно тези кубинки:

Това, което бих желал да попитам е ясно - какъв тип са тези кубинки. От баща ми (който е служил в българските ВМС преди 1989 г), знам че това са обувките които са ползвали във флота, но нямам особено голяма представа какво е качеството им. Както се вижда на снимката, вместо куки това нещо има само дупки. Относно подметката си нямам идея, защото са снимани на място. Ако някой има информация относно този тип кубинки, нека я сподели с мен.

Благодаря от все сърце за вниманието.

kraychev

• Jr. Member
  • **
« Отговор #299 -: 05 Март 2017, 18:04:51 pm »
Моите през първата година бяха същите, с дупки, а не с куки. От целия батальон, не бях забелязал друг с такива. Всичко друго им е като на нормалните кубинки, само дето вместо куки имат дупки. Съответно - по-тегаво събуване и обуване, докато не свикнах да се събувам без да развървям връвките.
Може и да са правени за специално за флота, но според мен всички са били еднакви, а от време на време (като им свършат куките) са произвеждали такива само с дупки.