Автор Тема: Огнестрелно оръжие!  (Прочетена 54493 пъти)

danmaxi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Огнестрелно оръжие!
« Отговор #15 -: 11 Февруари 2013, 18:50:25 pm »
Mного добър пистолет , имал съм възможноста да го тествам - не отличен но определено много добър . А колкото до мечките там няма смисъл да коментираме/тази берета/ -нестава , а оръжията които имат шанс далеч не са толковеа малко/ТТ/ . САМО ЧЕ Е ДРУГ ВЪПРОСА ИМА ЛИ МЕЧКИ ИЗОБЩО ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ОРЪЖИЕ СРЕЩО ТЯХ/освен при абсолютна необходимост/ . Аз лично съм си природозащитник,  но не съм против НОСЕНЕТО /законо/ на късо оръжие при по сериозни планински преходи .

PREDATOR

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #16 -: 11 Февруари 2013, 20:13:31 pm »
RIDEDOK мaлко силно се пошегувах и аз. не исках да прозвучи така .поне в нашите земи(Еминския балкан) мечка няма, освен ако някой мечкадар не си е загубил мечката.Който си е решил да носи оръжие може даго прави.Дали за самозащита,  или за удоволствие .Аз също харесвам идеята да се закича с пистолет някога .

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #17 -: 12 Февруари 2013, 09:20:44 am »
За лошите Баба Меца - само това - Smith &Wesson Bear Guns, калибър .500 Magnum   

А ако нямаме такова - по-добре като Мечо Пух - със звънче... и нож(за гащостъргане след срещата) 

Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

jordanov

• Sr. Member
  • Публикации: 298
« Отговор #18 -: 12 Февруари 2013, 10:36:47 am »
През 85г. си оцапах ръцете с оръжейна смазка, та досега, с малки прекъсвания, пак ги пооцапвам ;D. Който носи оръжие трябва да го владее във висша степен и да спазва правилата, иначе по-добре да стои в касата. От 12 год. имам лично, в началото съм го носил няколко пъти при дълги пътувания и два три пъти на горски разходки. От няколко години си стои предимно в касата, щото децата пораснаха,  :D аз не съм още.

RIDEDOK, и аз съм със същия тапешник  ;D. Давал съм го на двама бивши военни оръжейници, останаха възхитени. Не знам дали знаеш, но доста време моделът е бил любим в Мосад, вкл. и на борд агентите на Ел Ал, нищо чудно и нашите да са дошли оттам. Кобур не съм му шил, щото имам таман три /подаръци/, но живот и здраве след три-четири години да изсъхне чемшира на тавана, ще му направя чирени. Утре ще пусна една снимка, че днес съм без фотоапарат 8)

ridedok

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 37
« Отговор #19 -: 12 Февруари 2013, 12:56:32 pm »
От прочетеното и от личният ми опит и аз съм на мнение ,че това е пистолета 22 кал..Стрелял съм с доста такива:Валтер П-22,Марго ,Марголин и доста други но Беретата е може би най-балансираният и сигурен от всички.2 години чаках да се появи на пазара сносен екземпляр и да си го купя.Наистина не става за мечки но и предназначението му не е за това.Със сигурност никой няма да се чувства добре ако в коляното му влезе 2 гр. олово пръснато от куршум с кух връх .Това му е предназначението на този пистолет или изстрел в областта на сърцето или главата ако желаеш да прекъснеш жизненият му път на земята.Колега какви муниции ползваш?Чакам и снимки на твоя с чирените или без тях.И аз съм замислил смяната  им и една идея в повече няма да се отрази зле.

ridedok

• Jr. Member
  • **
« Отговор #20 -: 12 Февруари 2013, 12:57:32 pm »
RIDEDOK мaлко силно се пошегувах и аз. не исках да прозвучи така .поне в нашите земи(Еминския балкан) мечка няма, освен ако някой мечкадар не си е загубил мечката.Който си е решил да носи оръжие може даго прави.Дали за самозащита,  или за удоволствие .Аз също харесвам идеята да се закича с пистолет някога .
Наистина няма проблем

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
« Отговор #21 -: 12 Февруари 2013, 14:12:14 pm »
.... А какво казвате за това?  ;D

kalokalo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #22 -: 12 Февруари 2013, 14:25:55 pm »
НЕ  се бъзикай с баба меца с макаров че само ще я ядосаш.Дори да ползваш патрони със стоманен стрдечник /от българските с червена маркировка/.
 :o.

ridedok

• Jr. Member
  • **
« Отговор #23 -: 12 Февруари 2013, 16:15:07 pm »
Универсален ,непринтенциозен,пистолет за градски условия!

jordanov

• Sr. Member
« Отговор #24 -: 12 Февруари 2013, 17:27:04 pm »
Ааа, за Макарушка или добро, или нищо ! Шегувам се разбира се, да не се приема буквално. И ПМ, и ТТ, и Парабелума си имат запазено място в класацията и запазена страница в историята. Макаров верно не става за мечки, но при определени условия и за определени задачи ще си остане намбър уан :D още дълги години. Също както и АК 47 в горния клас, да речем.

emil

• Sr. Member
  • Публикации: 282
« Отговор #25 -: 13 Февруари 2013, 11:57:06 am »
Универсален ,непринтенциозен,пистолет за градски условия!
И макар и вече доста демодиран е стабилно, надежно и безотказно оръжие в клас "Самозащита": Има даже модифицирани варианти с 12 заряден пълнител и възможност за стрелба с по-мощни патрони. ИЖ армейското производство е ПММ - пистолет "Макаров" модифициран. За гражданският пазар е "Байкал 442". ТТ и Люгера (Парабелум) са още по-стари модели, но са по-мощен клас "Армейски" пистолети. Затова и стават за лов на едри животни: просто по-мощните патрони, които използуват, отдават по-голямо количество кинетична енергия в жертвата и шокът от поразяването е много по-голям.
Човешкият мързел е двигател на прогреса!

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #26 -: 14 Февруари 2013, 23:18:25 pm »
А сега да вземете да поръсъждавате защо на лов се ходи с голямокалибрени оръжия . Съгласен съм че 7,62х25 или 7,63х33 вероятно ще убият едро животно от прилично разтояние ама за колко време ще умре е въпроса .

jordanov

• Sr. Member
« Отговор #27 -: 15 Февруари 2013, 09:50:07 am »
Бе то напоследък на лов се ходи предимно с автомати с оптика, сигур за да не се притесняват животинките от добрите момчета и да не усещат как тръгват към по-добрия свят. Ако зависеше от мен, изобщо нямаше да разсъждавам - който иска лов - само с лък с три стрели и един нож.

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #28 -: 15 Февруари 2013, 12:10:29 pm »
Гласувам с две ръце за по-голям калибър, дет се казва, ако е гарга, поне да е рошава! 

Тапешниците от 22 калибър(моля за извинение към собствениците на такива) са по-скоро дамски оръжия или оръжия на "последния шанс", за градско скрито носене.
В гората не виждам с какво ще помогне при клизмена ситуация.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

emil

• Sr. Member
  • Публикации: 282
« Отговор #29 -: 15 Февруари 2013, 14:02:32 pm »
А сега да вземете да поръсъждавате защо на лов се ходи с голямокалибрени оръжия . Съгласен съм че 7,62х25 или 7,63х33 вероятно ще убият едро животно от прилично разтояние ама за колко време ще умре е въпроса .
Лова го смятам за силно нехуманен спорт. Даже уловената риба я пазя в живарник и внимавам да не умре, щото в края на излета я снимам и я пускам обратно във водоема. Просто темата беше дали се носи оръжие, ако да - защо? Човек, който с огнестрелно оръжие се пази от зверове обикновенно гледа да си спаси задника. В такъв случай хуманния аспект на стрелбата по животни остава на заден план.
Човешкият мързел е двигател на прогреса!