Автор Тема: Разглобяема печка  (Прочетена 6323 пъти)

gavra74

• Full Member
  • Публикации: 239
Разглобяема печка
« -: 20 Март 2011, 10:18:21 am »
Здравейте. Като прочетох статията за Hobo Stove се амбицирах да направя нещо подобно, но да заема по-малко място в багажа. В разглобен вид заема място с площ около 30 см и дебелина 3-4 пръста. Вярно, че отнема около 2 мин за сглобяване, но за сметка на това се получава по-голяма горивна камера, което ни спестява време за разситняване на горивото. Може да се готви и в по-големи съдове, например малка тенджерка, без да се опасяваме, че тежестта може да обърне печка с габарити на Hobo Stove. А и спестява време, което бихме загубили за оборудване на огнище. Единственото нещо в противопожарно отношение което е необходимо да се направи е да се оскуби сухата трева там където ще се слага печката. А при наличие на повечко вода - само заливаме с нея място с диаметър 2 педи. Печката е замислена и изработена за един следобед и е вероятно някои неща да не са оптимални - приемам критики и съвети. Надявам се да ви е полезна. Ето и линк към снимковия материал:
http://gavra74.snimka.bg/nature/pohodna-pechka-na-tv-rdo-gorivo.574312.22572960

Само поради неизвестни за мен  ??? причини снимките са подредени в обратен ред.
Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
Re:Разглобяема печка
« Отговор #1 -: 20 Март 2011, 12:19:56 pm »
Вече има двама "производители" на печки. Добра идея и много добро онагледяване на изработката. респект за мерака и търпението да изработиш, а после и споделиш личният си опит

gavra74

• Full Member
« Отговор #2 -: 20 Март 2011, 12:27:34 pm »
Благодаря.  Малко допълнение - оказа се че хващането на ламарините с болчета не е много добра идея - развиват се и постоянно трябва да ги постягвам. Има опасност някой път да загубя болче точно в неподходящия момент. Ще ги сменя с рапиди - надявам се така да е по-здраво.
Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
« Отговор #3 -: 20 Март 2011, 13:11:06 pm »
Поздравления и от мен. Добре се е получило. Със здраве да си я ползваш! И по-често да имаш тази възможност!
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
« Отговор #4 -: 20 Март 2011, 14:17:54 pm »
Много хубава идея! Браво ! Виждам сериозна конкуренция ! ;) Но пък ще ме мотивира да използвам повече от сивото си вещество за реализиране на нови идейки! ;D  ;D
Още веднъж приеми моите адмирации gavra74! Респект!

gavra74

• Full Member
« Отговор #5 -: 20 Март 2011, 19:29:26 pm »
Давай, а аз ще плагиатствам наволя  :P А някога ако се видим на живо на ...найста бира може и да измислим нещо дето само събира съчки, пали огън, пече и сервира! То и сега си има такова нещо (жена), ама нашето изобретение няма да мърмори  ;D