Автор Тема: Моите остриета  (Прочетена 204328 пъти)

skydiving

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
Re: Моите остриета
« Отговор #240 -: 13 Август 2013, 19:09:58 pm »
Ножлетата ми  :D

Kent

• Sr. Member
  • Публикации: 362
« Отговор #241 -: 13 Август 2013, 22:33:56 pm »
новата подредба. това е за гевезелък.

това плюс викс кемпер.

скромния вариант е викса плюс ножа на глок /черния с пластмасовата дръжка от снимката/ . ножа на глок е солидно тежичък затова го разнасям в раницата на дъното, страх ме е да не си изкарам джигерите ако е на колана при някой пирует в дере. / иначе е суперсигурен от към заключване в канията/. нося го от време на време на презрамката на раницата но то е за ефеклък.  суперздрав нож и непретнциозен, благодаря на един авер дето ме светна за него. флотските немски ножове стоят в ено чекмедже и си чакат часа, жена ми не е фен на хладното оръжие. а имам и малко тул-че с клещи сравнимо с кибритена кутия, с един билюк инструментчета. това е ситуацията в момента.

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #242 -: 14 Август 2013, 07:49:06 am »
Добра комбинация, Кент, баш бушкрафтърска! 

Брадвето ми се вижда доста удобно за дялкане, честито, досега не го беше показвал във форума.

Лъжици вече правиш, чакаме и някоя паница/копанка да спретнеш и хукваме към Етъра да ги джиткаме на чужденците.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

gale

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 22

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #244 -: 18 Август 2013, 16:34:39 pm »
Яка комбинация, за всички случаи! 

Gergoff

• Full Member
  • Публикации: 104
« Отговор #245 -: 19 Август 2013, 08:54:08 am »
Представям си пред каква дилема се изправя колегата, преди всеки пеши преход, кое острие да вземе! На мен ми се иска да имам всичко под ръка, ама всичко тежи...
Блажен да е този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи!

ldsd69

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 5
« Отговор #246 -: 19 Август 2013, 10:03:36 am »
Яка комбинация, за всички случаи! 
Липсва му едно мачете и е тип топ ;)

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #247 -: 19 Август 2013, 13:40:08 pm »
Ако ще ходи в някоя джунгла - то да, ще му липсва мачете, но ако се мотае из нашите гори - сабя да влачиш ще е по-скоро от куртоазия.

Всъщност,  ако ще сече папури около някоя река или язовир - требе си мачете, спор няма, или кукри. Макар, че и нож ще се справи с папурите.

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #248 -: 19 Август 2013, 18:41:04 pm »
Малко е тъп въпроса ама . Къпини с нож как се режат ?

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #249 -: 19 Август 2013, 19:42:26 pm »
Малко е тъп въпроса ама . Къпини с нож как се режат ?

С мерак!

А всъщност що ще ги режеш тия къпини, Cat. Нека да си растат, да си берат хората.
Най-ценя нощем студен компот от къпини от хладилника, ако вечерта съм прекалил с ракията. Благодат!   

gale

• Jr. Member
  • **
« Отговор #250 -: 19 Август 2013, 21:37:22 pm »
Няма дилема,колега.Понеже съм член на ножарския форум а там отношението към ножовете е по-специално,то червеният /РВЛ34/ и зеленият /Д2 /от по 300лв.и брадвата Гранфорс си стоят кротко в 72-ва часовата ми раница за оцеляване и не излизат от къщи.Бялото ножче е в ЕДЦ-то ми и е постоянно в мен.Само малката брадва и една Мора-класик мъкна по палатки.Верно липсва мачете,може би по-нататък.Забравих да снимам катана-та ,но тя е за зомбиапокалипсиса,хи хи..!

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #251 -: 20 Август 2013, 07:51:59 am »
Колега gale, що не сложиш тук някоя снимка на съдържанието на тази 72-часова раница за оцеляване?

Предполагам, че ще е интересно за доста хора във форума...

Щото досега си мислех, че оцеляващият е само с един гол х...й(нож) в ръката и в краен случай с каска на главата. А при теб виждам много сериозно и доста различно отношение към оцеляването, па макар и планирано оцеляване.
Или може би става въпрос за подготовка към евентуален бъдещ апокалипсис?     

gale

• Jr. Member
  • **
« Отговор #252 -: 20 Август 2013, 21:35:52 pm »
Добре,до няколко дни ще сложа,че сега нямам хубав апарат в мен.

emil

• Sr. Member
  • Публикации: 282
« Отговор #253 -: 13 Септември 2013, 13:19:52 pm »
Да ви покажа един мой дългогодишен сантимент: руско многофункционално ножче. Допреди 2 години беше 1-ви нож в екипировката за риболов. Въпреки всичките му недостатъци все още си го харесвам и обичам, ползувал съм го 22 години. Преди него ползувах в продължение на 8 год. същото, но със сиви чирени. Не бързайте да се смеете, когато тези ножчета се намираха на пазара, "швейцарците" бяха неистова рядкост, камо ли пък за 12 годишно дете. Добавил съм си карфица, по подобие на "швейцарците".
Остриетата са карбонови, ръждясват много бързо. Не са от някаква твърда стомана, но пък се заточват лесно и бързо. Оригинално бяха невъзможно тъпи, но тук е играл шмиргел и финна шкурка и бръснат. Разклопаха почти веднага, та са притягани и нитовани допълнително.

От старото, сивото, ми остана мека калъфка, която не е никак лоша. Приспособил съм от стара кожа от обувка и кабси ухо за закачане на колан. Но напоследък предпочитам калъфката за резервния пълнител от "Макаров", както е на снимката. И двете се закопчават надежно.

Шилото също е заточвано и полирано допълнително. Остро е като карфица. А тирбушонът е типично руска небрежна недомислица - върхът му е навън, спрямо ложето, за да не пропуснете да се набодете сигурно и удобно!

Удивителен аксесоар! И старото ножче го имаше и повече от 20 години никой не можа да се досети за какво служи. Чак в аксесоарите на Victorinox видях, че е за копита и подкови на коне. А аз го ползувам за разширяване процепа на оловни тежести и за остро връхче, естествено след съответното заточване.

И отвертка и отварячка за бутилки.
Човешкият мързел е двигател на прогреса!

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #254 -: 23 Септември 2013, 09:21:25 am »
Соц-ножове, не стояли без работа и издържали даже демократичните промени...