Автор Тема: 72-ва часовата ми раница за оцеляване  (Прочетена 48298 пъти)

gargo2

• Full Member
  • Публикации: 123
Re: 72-ва часовата ми раница за оцеляване
« Отговор #75 -: 23 Август 2016, 20:08:52 pm »
Филмите за оцеляване в голямата си част все пак са и за развлечение но дори и в тях човек може да срещне ценни идеи стига да не си мисли ,че всичко е възможно и ли пък ,че самия той може да го направи без дълга и упорита подготовка а и все пак не всичко се отдава на всеки.За някои дори да си одялат една тояжка е сериозен риск за тежко нараняване .Някои са много способни  :)Колкото и да се опитват някои да омаловажат тази така да се каже популярна тв,интернет  или книжна подготовка то човек който се настрои на тази вълна започва да вижда и дори да предвижда доста неща които другите живеещи уж в реалния свят не забелязват.Доста съм ходил по горите и то във всякакво време но и на ум не ми е идвало пътьом да си събирам например подпалки и това е само една от идеите кито съм почерпал.

riboulovec

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
« Отговор #76 -: 28 Август 2016, 00:47:39 am »
Разбира се!Всеки който е ходил редовно на лов или риба,знае.А БГ няма как да снима целият процес,просто няма кой да го гледа......

Orlov

• Hero Member
  • Публикации: 604
« Отговор #77 -: 28 Август 2016, 10:29:41 am »
Зависи и къде си живял. Ако живота ти е минал по паветата на голям град резултата е ясен.
Ако се зарязвали на село лятото като малък вече е съвсем друго.
Да не говором че откакто няма казарма някой са виждали оръжие само по филмите  ;).
www.banggood.com fen
„Човек вижда толкова, колкото знае.„ - Гьоте

siem

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 21
« Отговор #78 -: 23 Януари 2018, 16:28:43 pm »
Я малко да я посъживя тази тема. ;)

Пита се в задачата: какво ми липсва освен акъл?

Mavrud

• Hero Member
  • Публикации: 645
« Отговор #79 -: 23 Януари 2018, 18:30:28 pm »
Siem, липсва една платинена кредитна карта от реномирана банка...
Шегувам се разбира се (макар че такава карта не е никак излишна). Ще разбереш какво ти липсва едва, когато ти потрябва, а го нямаш...
ВАЖНОТО е, че вече имаш някаква подготвена раница за непредвидени ситуации. Все пак дано да не става нужда да я ползваш при спешен случай, а само за тренировки и надграждане.
Нещо за пречистване на вода имаш ли или аз го пропускам?
Не се взимай толкова на сериозно.

siem

• Jr. Member
  • **
« Отговор #80 -: 24 Януари 2018, 21:52:12 pm »
Mavrud-е прав си за всичко! :) И карта има (https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0 ето едно филмче за стойността на валутите), и филтър за вода и О.О. и друго. Просто нарочно махнах някой неща за да живне дискусията.
Дано не се сърдиш...

кукри

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 79
« Отговор #81 -: 25 Януари 2018, 02:12:24 am »
Водата е много важна.Добави и една метална бутилка към тубичката.
Малко тел и тиксо винаги вършат работа.
Храна не виждам май.Нож,фенер...

Mavrud

• Hero Member
  • Публикации: 645
« Отговор #82 -: 25 Януари 2018, 20:16:07 pm »
Mavrud-е прав си за всичко! :) И карта има (https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0 ето едно филмче за стойността на валутите), и филтър за вода и О.О. и друго. Просто нарочно махнах някой неща за да живне дискусията.
Дано не се сърдиш...
Siem, ти си повече прав защото ВЕЧЕ си събрал раница, а аз още не... И дано скоро да не се налага да с сърдя на себе си ... ;)
-
P.S. Освен банкови карти и банкноти, ако човек сериозно се замисли - никак няма да е зле да задели сребро и/или злато в дребни "разфасовки". Жълтото винаги ще се разменя....

Не се взимай толкова на сериозно.

gargo2

• Full Member
  • Публикации: 123
« Отговор #83 -: 28 Януари 2018, 16:54:07 pm »
И от мен няколко думи на тема платежни средства за екстрени случаи.Четах някъде преди време ,че не е особено удачно за тази цел да се използва злато на монети.Ако трябва да се обменят за да се купи нещо жизнено важно като например лекарства .Много по-добре е то да е във вид на украшения разбира се с различна стойност защото никой в такива случаи няма да не връща ресто :).Известни суми от  световни валути в различни стойности надежно упаковани и скрити с въобръжение по нас и багажа ни все пак са основното .  Някои лекарства в условия на кризи също се превръщат в платежно средство и дори цигари ,кафе ,алкохол ,че даже и най-обикновени  запалки ,дезинфектанти ,миещи средства и тн.

siem

• Jr. Member
  • **
« Отговор #84 -: 29 Януари 2018, 13:23:35 pm »
Ето още малко добавки, които не са в раницата постоянно, но спадат към нея ако се наложи.

Монетите са сребърни от царско време и са за текуща размяна(покупки). Има и други на друго място, които са инвестиционен резерв.

Филтъра за вода е основно за химическо пречистване. За биологическо е доброто старо преваряване.

kalokalo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #85 -: 30 Януари 2018, 13:17:09 pm »
кой набор е TТ -то  :o

siem

• Jr. Member
  • **
« Отговор #86 -: 30 Януари 2018, 19:55:25 pm »
1943 г. в разгара на войната.

kalokalo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #87 -: 31 Януари 2018, 10:04:31 am »
респект

siem

• Jr. Member
  • **
« Отговор #88 -: 14 Февруари 2018, 21:55:33 pm »
Още една малка добавка.

gavra74

• Full Member
  • Публикации: 239
« Отговор #89 -: 19 Февруари 2018, 23:14:15 pm »
респект
За какво?! То ТТ-то освен мощ и далекобойност няма друго. Никакъв спиращ ефект. Затова е и сменен - швабата, дори и улучен продължавал да върви и да стреля, понякога разбирал, че е улучен след битката или когато му свърши  кръвта. Аз съм с ПМ със стоп патрони - на 10м куршума вече е облак съчми големи колкото главичка на топлийка. И е смегчаващо вината обстоятелство - стоп патрона е за защита, а не за нападение.
Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква