Бушкрафт > Екипировка, храна, медицина

брезов сок

(1/3) > >>

jordanov:
Аве момци, някой от вас занимавал ли се е да събира брезов сок ? Аз не съм, ама вече стягам инвентара, че сезона наближава ;) Ако някой има практика да дава акъл :)

Kent:
Аз като малък съм изпил бая литри, щото нали съм родом от Брянск, пък те там има едни гори тилилейски. Не помня всичко до подробности , но като че ли не се изискваше кой знае какъв инвентар, дядо надрязваше брезата и доле чучур от кора и да капе в шишето. Какво точто те интересува, руснаците са миниаци и мога да намеря нещо и да преведа, ако трябва.

jordanov:
Да тоя начин съм го виждал по телевизията, ама гледах и един филм за събиране на кленов сироп някъде в Америка с изградени инсталации и т.н. та си мисля само да правя дупка с маткапа едно маркуче в шишето и после зачепвам дупката. Демек след мен никакви следи 8)

vanjo:
Това е дренажен принцип за събиране на кленов сок, приложим е и за брезовия сок.
Пробиват се няколко дупки в ствола и маркучетата се събират в едно шише общо взето това е технологията.
За направата на 1 литър брезов сироп отиват от 80 до 100 литра брезов сок  ::)

LIC:
Някой да ме светне що е туй брезов сок и за какво се ползва, а аз през това време ще гугалясъм по въпроса!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия