Автор Тема: Може ли, бушкрафтър да се изхранва само от гората?  (Прочетена 18134 пъти)

jordanov

• Sr. Member
  • Публикации: 298
Re:Може ли, бушкрафтър да се изхранва само от гората?
« Отговор #30 -: 28 Декември 2012, 13:43:55 pm »
За съжаление от Великата Българска Гора /Magna Silva Bulgarikum/ сме наследили само остатъци, за радост те все още са пълни с живот. Така че аз също смятам, че човек със съответната психическа нагласа може да си изкара прилично в гората, да речем няколко месеца. Ако ще разчита само на растителна храна трябва мноого сериозна теоритична подготовка, за практическата - ясно. Ако иска и животински протеини :P, има ги колкото щеш - змии, жаби, охлюви, костенурки, ларви и яйца всякакви и бая работи още. Да не забравяме и факта, че масово съвременните хора ядат 2, 3 , 4, 5 :o пъти повече храна отколкото са им нуждите на организма, то пак си опира до психиката де.

П.п. За зимата съм съгласен, без сваляне на зубри и глигани, зор се оцелява 8)

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #31 -: 28 Декември 2012, 16:37:35 pm »
Като четох темата и се замислих как се убива голямо животно без съвременно оръжие, с чифтето добре с арбалет също лесно ама  с набързо направен лък или самоделно копие нещата ще са много по трудни да не кажа невъзможни .

meco puh

• Hero Member
  • Публикации: 542
« Отговор #32 -: 28 Декември 2012, 17:06:12 pm »
Като четох темата и се замислих как се убива голямо животно без съвременно оръжие, с чифтето добре с арбалет също лесно ама  с набързо направен лък или самоделно копие нещата ще са много по трудни да не кажа невъзможни .
За какво ти е глиган? Какво ще го правиш? Да привличаш вълците ли?
Ами достатъчно е на три - четири дни някаква птица или на месец един заек да попадне в капана ти.

G.Balkansky

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 25
« Отговор #33 -: 28 Декември 2012, 19:35:27 pm »
cat, дори "набързо" направените лъкове и стрели са учудващо ефективни! ;) По-скоро проблема ще е в почти пълната липса на умения за ловуване с подобен тип оръжия. Те сега "ловците" гърмят с оптики от отсрещния баир, иначе... ;)

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
« Отговор #34 -: 30 Декември 2012, 22:49:11 pm »
Без съвременно оръжие, голямо животно се убива с капан. Има различни видове капани - някои директно убиват улова, други - само го улавят. Имам една книжка за оцеляване, където има примери за много такива капани, а за направата им е нужен често само нож, гората предлага останалото. Даже книгата е писана от пехотинец и е обяснявал човека как да се изхраниш във всички климатични пояси. Дори е описал как се ловят тюлени в полярните области, как се дерат, кое как им се яде и т.н.  ;D Въпросът е, че отнема много време направата на подобни съоръжения, а някой от тях убиват и хора...
Всеки може да живее в цивилизацията, номерът е да оцелееш извън нея.

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #35 -: 31 Декември 2012, 09:10:44 am »
Относно капаните...

Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

cat

• Sr. Member
« Отговор #36 -: 31 Декември 2012, 10:38:50 am »
Някой виждал ли е животно хванато в капан , дори един заек да е пак се мята и се мъчи да дере и да захапе живот трудно се дава да знаете . Не казвам че по книжките пише грешни неща ама от това да го прочетеш и да го направиш разликата е огромна .

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
Re: Може ли, бушкрафтър да се изхранва само от гората?
« Отговор #37 -: 06 Февруари 2013, 08:05:40 am »
Е ... определено по-лесно ще го убиеш, хванато в капан, отколкото бягащо на воля  ;D

cat

• Sr. Member
« Отговор #38 -: 08 Февруари 2013, 20:49:19 pm »
Когато е свободно животното се мъчи да ти избяга а когато е хванато се мъчи да те убие разликата е огромна .

meco puh

• Hero Member
« Отговор #39 -: 08 Февруари 2013, 21:37:27 pm »
Когато е свободно животното се мъчи да ти избяга а когато е хванато се мъчи да те убие разликата е огромна .
Докарай ми мечока, с тояга ще я убия. :o. Ей cat, ама да е в капан и капана да е вързан за дебело дърво.  :P
Ако е жив мечок, нека други да я срещнат. :-[

cat

• Sr. Member
« Отговор #40 -: 12 Февруари 2013, 23:56:23 pm »
Мечо преди години една лисица се скъса от капана крака и беше само на кост цялата кожата я нямаше и тръгна да напада не да бяга да напада, не ми се мисли ако беше мечка ко щеше да стане . Та да ви кажа животно хванато в капан си е опасно а аче може да се убие с тояга сте прави ама ще го повторя да го знаете живот трудно се дава всяка живинка отчаяно се бори да го запази .

meco puh

• Hero Member
« Отговор #41 -: 13 Февруари 2013, 16:39:51 pm »
Мечо преди години една лисица се скъса от капана крака и беше само на кост цялата кожата я нямаше и тръгна да напада не да бяга да напада, не ми се мисли ако беше мечка ко щеше да стане . ...
Аз не съм привърженик на убиването на животни, поради това и много не ги обичам ловците. Те убиват не защото нямат какво да ядат, а за удоволствие. Тук въпроса беше за убиване на животни от човек, който е в беда и трябва да оцелява. Тогава ако аз съм този оцеляващ, ще се опитам да убия не мечка, глиган или вълк. Ще убия заяк, бялка, птица или подобни дребни животни. А те се ловят много лесно с примки. Не съм съгласен и за капан, защото в него може да се хване и слон :P. Особено белките са много лесни. За храна и вода отиват винаги по една и съща пътека. Една примка на тая пътека свършва идеална работа. Казвам го от личен опит. Всяка вечер, една бялка или язовец, ни умъртвяваше кокошките, изпиваше им кръвта през гърлото и ги оставяше. Чашата преля, когато за една вечер ми умъртви 9 кокошки и след няколко вечери си сложи шиятя в примката. 

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
Не говорих за капани от тия на снимката под предишния ми пост. Има капани, които директно си убиват жертвата. На теб ти остава само да си я приготвиш за ядене.