Автор Тема: Огнестрелно оръжие!  (Прочетена 55675 пъти)

jordanov

• Sr. Member
  • Публикации: 298
Re: Огнестрелно оръжие!
« Отговор #30 -: 15 Февруари 2013, 16:27:50 pm »
Палачинката отдолу под пистолета е направена от сарач за АП, аз леко я пипнах и стана перфектна за скрито носене на Беретката. По ми е удобна отколкото магазинския кобур, стандартен за модела. Отдолу кобура го броя за сувенирен, макар че е много удобен за стрелба на стрелбище, или ако тръгна да се правя на Мръсния Хари 8)

Боеприпаса, кутийките са празни, вече :D

Обратната страна на медала :D

Значи, чирените преди години ми ги прави майстор по оригиналните, но имат доста разминавания. С малко стъргане сигурно ще мога да ги пасна на желязото, но засега не съм ги пипал, предпочитам сам да си ги направя, като му дойде времето разбира се.
 В заключение. Знам възможностите на Макаров и Беретата 9х19 и преди да купя личен съм преценил поне 10 фактора. Защитата от диви животни извън населено място /в частност мечки и глигани/ беше на последно място.

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
« Отговор #31 -: 15 Февруари 2013, 19:37:09 pm »
Тука на снимките се вижда нещо дето не е за снимка  :D. А сега по темата , за мен лично носенето на оръжие когато ходя на разходка в гората е напълно излишно и свързано с произтичащите от носенето на оръжие главоболия , ще дам пример . Стигате доста уморени до хижа влизате , апвате и лягате и къде ще бъде прибрано оръжието трябва и него да мислите , другото то че е забранено откритото носене ясно ама да речем че извън населено място може всеки един било горски било граничен полицай ще ви проверява до 9 коляно да не говорим че алкохол и оръжие са 2 взаимно изключващи се неща . Но носенето на оръжие си има и предимства главното е че ще се чувства човек по защитен а доколко е защитен има ли от какво да се защитава това е друг въпрос .

ridedok

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 37
« Отговор #32 -: 18 Февруари 2013, 09:41:26 am »
Благодаря зя снимките колега!Чирените са страхотни и поне външно са много прецизно изработени!

savate

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 6
« Отговор #33 -: 01 Март 2013, 06:18:21 am »
Привет ! Да се  включа  и аз  с  едно  мнение . Риболовец-мухар съм и обикновенно  за  риба  ходя  сам , имал съм  доста  неприятни случки с  овчарски кучета и гледащи  от страни овчари  с  насмешка  . Не ми се  е налагало да убивам куче до  сега "много обичам животинките и не  ги обвинявам за поведението им - те си вършат работата" и надявам се  да  не  ми  се  наложи никога . Един изстрел в  земята върши перфектна работа  срещу пенясали и озъбени овчарски кучета . Та не мърдам без любимото си  Глоки + още 2 пълнителя в случай , че не кълве и реша да пострелям на  някое безопасно местенце. Кобура и носителите са Фобус ,  препоръчвам ги горещо  на  всеки  който иска да  има  удобен , бърз за монтаж и вадене на оръжието кобур . Поздрави !
http://savate.snimka.bg/hobby/lyubimi-or-jiya.734653

Racho

• Full Member
  • Публикации: 123
« Отговор #34 -: 01 Март 2013, 10:35:47 am »
Здрасти и от мен. Та и аз да се включа в темата  :D

През годините съм използвал различни видове огнестрелни оръжия. От късите нарезни, съм притежавал или ползвал Валтер, Макаров, ТТ, ИЖ-79-8 и Глок 19. Всеки един от тях си има и предимствата и недостатъците. От няколко години съм с ето това:

Марго - ниско бюжетен от където и да го погледнеш  :D - 50 патрона за стрелба по мишени - около 7-9 лева.
Цев с дължина 97мм. дава доволна прецизност на стрелбата. ( с добри муниции естествено  ;) )
Въпреки дължината си от 190 мм. е тесен и удобен за скрито носене.
Теглото му е поносимо.
Оръжие без пълнител - 650гр.
пълнител с 9 патрона 120гр. - по спецификации му дават 7 патрона, но взима 9  ;D
кутия с 50 патрона - 220 гр.
 Моя съм го тунинговал малко с удобни чирени  :)

В първия пълнител съм подредил мунициите

- първи - български (слаб и евтин  ;) ) за контролен изстрел.

2 и 3 - "стоп" патрони или по-точно змиярски  :D

и още 6 Stinger Long rifle. - Боеприпас способен да ти промени представата за оръжието което ползваш  ;D

Нося го почти винаги с мен  ::) . Не ми се е налагало да го ползвам. С кучетата се спогаждам  ;D но винаги има първи път  ;D

И сега, ако тук влизат представители на "Ижевский механический завод", то точно сега е момента да ме "стимулират" за рекламата, която им направих.  ;D ;D ;D
Поздрави!

savate

• Jr. Member
  • **
« Отговор #35 -: 02 Март 2013, 06:35:02 am »
Прекрасно пистолетче , мек спусък, точна  стрелба идеален за тренировка. Имах такъв и с него се  научих да стрелям . При таз подредба на боеприпаси в  пълнителя , сигурно  ли е че  ще  ги презареди безотказно ?

Racho

• Full Member
  • Публикации: 123
« Отговор #36 -: 02 Март 2013, 09:11:55 am »
Прекрасно пистолетче , мек спусък, точна  стрелба идеален за тренировка. Имах такъв и с него се  научих да стрелям . При таз подредба на боеприпаси в  пълнителя , сигурно  ли е че  ще  ги презареди безотказно ?

Първата стрелба с него беше повече от разочароваща. Не изхвърляше гилзите на почти всеки изстрел. Но проблема се оказа в патроните. Комбинацията български патрони недобре почистени от смазката плюс ниска околна температура водеха до залепване на гилзата за изхвъргача. Сега и с тази патрони си презарежда без проблем.

ridedok

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 37
« Отговор #37 -: 04 Март 2013, 12:19:50 pm »
Страхотни ,"играчки",колеги!Радост за окото на ценителите!

jose

• Sr. Member
  • Публикации: 331
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #38 -: 06 Март 2013, 11:17:56 am »
Като един запален ловец притежавам различни оръжия - дълги и къси.
Според мен "пищова" в гората би бил по-полезен за евентуална самозащита от себеподобни, отколкото от животни.

savate

• Jr. Member
  • **
« Отговор #39 -: 08 Март 2013, 06:26:37 am »
Прав! Прав! Много прав!  8)

jose

• Sr. Member
  • Публикации: 331
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #40 -: 09 Март 2013, 09:56:54 am »
Любимата ми "играчка"

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
« Отговор #41 -: 09 Март 2013, 11:36:20 am »
Любимата ми "играчка"......

Аааа колега така нема да се разберем за "железото" и мунициите за мен са без значение, ама с това фенерче да знаеш мноооого дразниш  ;D. Иначе благодарности на всички дето ми отворихте очите за тез мъжки играчки въпреки, че за мен ноже и фенер са напълно достатъчни за пустиняшките ми интереси.

Соломон

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #42 -: 26 Март 2013, 21:15:53 pm »
Привет на всички които прекарват повече време сред природата,отколкото в къщи!
А това е за всички които не вярват че размера има значение !
.... - Извинявам се но не можах да кача снимките.
Явно ще ми е необходима малко  помощ.

jordanov

• Sr. Member
  • Публикации: 298
« Отговор #43 -: 26 Юли 2013, 14:19:26 pm »
Малко гъдел за колегите които сме на 22 LR  8)

http://www.gilza.net/2009/09/22.html

LOUIS

• Full Member
  • Публикации: 110
  • Варна
« Отговор #44 -: 27 Юли 2013, 12:45:33 pm »
 :) И аз не мога да кача снимки.
Макаров 9Х18, производство на "Арсенал".
Промени ми представите за този модел(имам ГЛОК 17, Валтер, ТТ и т.н) -групи от 15 см. на 50 метра. Идеална изработка. Армейски пистолет, следователно идеален за буша. Имам предвид най-крайната от всички крайни възможности за неизползване.
Sic transit gloria mundi