Автор Тема: Огнестрелно оръжие!  (Прочетена 55767 пъти)

ridedok

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 37
Огнестрелно оръжие!
« -: 30 Януари 2013, 10:00:17 am »
Колеги,всички знаем ,че ходенето в пустошта си е малко или даже доста опасно занимание.В тази тема предлагам да споделим има ли между нас хора притежаващи законно огнестрелно оръжие.Гладкоцевно,нарезно,късо или дълго.Любимите Ви марки и калибри , въобще всичко свързано с огнестрелните оръжия!Разбира се темата може да се развива ако е позволена дискусия на такава тема във форума.Ако не моля модераторите да я изтрият.Ако е позволена темата по-късно ще споделя моето мнение и опит по този въпрос.

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 466
Re: Огнестрелно оръжие!
« Отговор #1 -: 02 Февруари 2013, 09:08:35 am »
Да във форума има хора притежаващи законно ОО но разходките в "пустошта " ги позабравете понеже въоражената разходка извън ловния сезон и без бележка вече се счита за бракониерство . А има и още нещо оръжията тежат пушка +муниции към нея около 4 кг късо оръжие + муниции между 1и1,5 кг и като го поносиш това жерязо някой друг час и почваш да усещаш тежеста му .

danmaxi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #2 -: 07 Февруари 2013, 17:25:54 pm »
Не съм ловец нооо разбрах .....от приятели  :D че ако оръжието е в калъв не се води че сте на лов .Колко е истина нека кажат ловците които би трябвало да са запознати в детаили .

PREDATOR

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #3 -: 07 Февруари 2013, 22:21:29 pm »
RIDEDOK купи си два револвера за  аксесоар .. към екипировката . :)

rossko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 58
« Отговор #4 -: 08 Февруари 2013, 16:54:20 pm »
Ловно оръжие се вади от касата само при организиран лов през сезона или ако имаш бележка за индивидуален лов.
Пренася се разглобено в калъф.
Единствения начин да носиш законно огнестрелно е ако има разрешително, за късо огнестрелно или работата ти изисква носене на оръжие.
До колкото знам с късо огнестрелно може да се стреля само по стрелбища, като закупените боеприпаси подлежат на контрол като бройка.

SSt

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
« Отговор #5 -: 08 Февруари 2013, 20:46:19 pm »
Не мисля, че с нещо опасно ще се срещне човек в Българските гори, за да носи огнестрелно оръжие, освен с други човеци !
Понякога си нося едно револверче  .22 LR !

meco puh

• Hero Member
  • Публикации: 542
« Отговор #6 -: 08 Февруари 2013, 21:52:51 pm »
Не мисля, че с нещо опасно ще се срещне човек в Българските гори, за да носи огнестрелно оръжие, освен с други човеци !
Понякога си нося едно револверче  .22 LR !

От 64 години съм в горите и от около 50 години в планините, още не ми се е налагало да убивам животно, освен един смок, като малък. После го съжалих. Тогава за какво щях да нося оръжието толкова години. Може би над х.Плевен,  ония две каракачанки ли бяха, какви бяха не зная, но и тях не за убиване, ами за сплашване. Ако срещна мечка, вероятноста да ме убие е по-голяма, ако съм с оръжие, защото аз няма да мога да я убия, а обратното е сигурно.  :o

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #7 -: 09 Февруари 2013, 09:06:06 am »
Полезно нещо си е огнестрелното оръжие в планината, особено късоцевното - за краен случай. Макар, че носещият оръжието трябва да е крайно дисциплиниран, а не да пука за щяло и нещяло насам-натам.

Но в случай на нападение от бясно животно - лисица, куче, вълк - бих стрелял на поражение без никакво колебание.

Да ме простят природозащитниците, ама това е положението.

Всъщност аз обичам растенията повече, отколкото животните.

Растенията са абсолютно беззащитни, за разлика от животните,  а те също са живи.

И ни произвеждат безплатно кислород, за да може ние, животните, да съществуваме.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

emil

• Sr. Member
  • Публикации: 282
« Отговор #8 -: 09 Февруари 2013, 15:32:26 pm »
.......До колкото знам с късо огнестрелно може да се стреля само по стрелбища, като закупените боеприпаси подлежат на контрол като бройка.
По закон е разрешено да закупиш 50 бр. годишно. Ако носиш автоматичен пистолет, задължително да е без патрон в цевта. Не се отнася за револверите.
Аз принципно съм противник, по-разумно е да гръмнеш с нещо само за авторитет, без да нанасяш поражения на хора и животни. Знам, че колегата Мечо Пух например си носи пиратки: леко и удобно.
Човешкият мързел е двигател на прогреса!

meco puh

• Hero Member
« Отговор #9 -: 09 Февруари 2013, 17:19:05 pm »
...Знам, че колегата Мечо Пух например си носи пиратки: леко и удобно.
Обикновено ходя сам, по принуда. Тук се свили като костенурките в своите черупки, не знаят какво значи планина. И като съм сам, служа с хитрини. Плаша кучетата с пиратки :P, а мечките със звънче  ;)   ;D ;D ;D. Ако не е звънчето ще ме изядат, то ме спсява.  ;D. На Ком Емине една жена ме попита;
 -Е, това звънче плаши ли мечките, пази ли ви от тях? отговорих:
 -Нали виждате, жив съм.
Изсмяха се на висок глас с мъжа си и продължиха.
Но да ви кажа, пиратките ме оттърваха на две места от нахални кучета. А те, наистина бяха тръгнали доста настървено. Обикновено не се плаша от котки, коне, говеда и т.н. Но ако тръгнат каракачанки, големи колкото глигани, настръхва ми козината.  :)

ridedok

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: 11 Февруари 2013, 09:02:34 am »
RIDEDOK купи си два револвера за  аксесоар .. към екипировката . :)
Купил съм си колега ,много отдавна ,не беше нужно да ме агитираш за това .Също така не намирам за смешно това ,че в планината винаги си го нося!Забележи "нося", а не "използвам".Може веднъж да се наложи да го използвам и тогава ще мога да реагирам надявам се на време.Винаги си нося любимото малко пистолетче -"Берета М-70"-22 кал.Закачен на колана не чувстам почти нищо от неговите 480 гр.А ти след като не желаеш може да не си носиш и кибрит дори.Ходи си босичък в горите за да не ти тежи!        За другите колеги-Моля да ме извинете за малко по-твърдият тон но леко се издразних от подигравателното изказване на колегата."Каквото повикало ,това се обадило".

ridedok

• Jr. Member
  • **
« Отговор #11 -: 11 Февруари 2013, 09:30:45 am »
А ето го и него. И да се похваля ,кобурът за оръжието си е лично по мой проект и моя изработка става за колан и носене под мишницата.Изработен от плат за дънки и за твърдост между двата слоя използвах материал  от тези неща където се поставят чашите върху тях.Може би се наричат и поставка за чаша :D. Беретката направо си е като играчка -дължина -165 мм. и височина-123 мм.

meco puh

• Hero Member
« Отговор #12 -: 11 Февруари 2013, 12:52:56 pm »
... Беретката направо си е като играчка -дължина -165 мм. и височина-123 мм.
Извинете за наивния въпрос. Тая "играчка" може ли да убие мечка и от какво разстояние? Трябва да ви призная, че никога в живота си не съм пипнал оръжие, дори ловджийска пушка. 

kalokalo

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 17
« Отговор #13 -: 11 Февруари 2013, 13:04:14 pm »
От късоцевното оръжие само руското ТТ има шанс срещу пораснала баба меца . Също така и някой от револверите с магнум патрони -но само да не са 22калибър  :D

ridedok

• Jr. Member
  • **
« Отговор #14 -: 11 Февруари 2013, 13:32:05 pm »
От късоцевното оръжие само руското ТТ има шанс срещу пораснала баба меца . Също така и някой от револверите с магнум патрони -но само да не са 22калибър  :D
     Много изчерпателен отговор!