OLIGHT България

Автор Тема: Регистрация на газово оръжие  (Прочетена 3838 пъти)

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 794
Регистрация на газово оръжие
« -: 13 Септември 2011, 23:44:25 pm »
Само да напомня, че крайният срок за регистрация на старо закупени газови пистолети е 17 Септември 2011г. След това ако някой бъде заловен с нерегистриран такъв глобата е 500лв. Днес регистрирах моето желязо с което се пазя от каракачанки и разгонени туристки в планината. Както се казва последните или печелят, или губят. Вземали са 5лв такса, но след репортажа по телевизията, че няма основание за това на мен пари не ми взеха. Цялата процедура преминах за 2 минути! Изисква се копие от фактирата и се попълва молба. Това е. И една подробност. Не всички стари пистолети имат щампован фабричен номер. Ако някой има оръжие без номер е добре да си го носи и да го покаже при поискване. Моя случай е такъв и след като служителите се увериха, че оръжието наистина е без номер нямах проблем с регистрацията. Всъщност едната миниута от двете отиде за това.  ;D

п.с Регистрацията се извършва в служба КОС към районното управление на МВР и не чакайте последния ден, защото в нашето управление КОС работи с граждани само два дена в седмицата. Да не изтърве някой влака!
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

Bezizvesten

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 30
Re:Регистрация на газово оръжие
« Отговор #1 -: 14 Септември 2011, 00:35:07 am »
Само в РПУ по постоянен адрес, да уточня. Ако имате настоящ другаде не става :)

GOART

• Full Member
  • Публикации: 126
« Отговор #2 -: 14 Септември 2011, 09:49:56 am »
На мен КОСаджиите днес ми поискаха 4 снимки, копие от лична карта, оръжието и 12 кинта. :o :-X
И какво ще стане ако не го регистрирам?......Отговора беше , НЯМА АКО....трябва регистрация.
Три неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 345
« Отговор #3 -: 14 Септември 2011, 14:15:36 pm »
Една малка забележка от моя страна, става въпрос не за РЕГИСТРАЦИЯ на пневматично и газово оръжие, а за УВЕДОМИТЕЛЕН режим на същото! Наистина отават само 4 дни да уведомите служба КОС !

rossko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 57
« Отговор #4 -: 14 Септември 2011, 20:34:45 pm »
Да и аз минах процедурата преди няколко дни.
Иска се заявление /по бланка-образец/, копие от фактура /ако има/ и копие на лична карта.
Аз регистрирах въздушна пушка и газов пистолет, не са ми искали пари

scrooge

• Full Member
  • Публикации: 176
« Отговор #5 -: 25 Септември 2011, 20:48:23 pm »
И какво става ако някой е изпуснал срока?Ако отиде сега и регистрира може ли да каже, че сега е закупил оръжието?А и за фактурите,ако нямаш какво се прави?
don't waist your time for searching all those waisted years

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 794
« Отговор #6 -: 27 Септември 2011, 15:00:51 pm »
Ако се пропусне срока глобата е 500лв. За старо закупено отъжие срока беше до 17 Септември 2011г, за новозакупено не знам какъв е. Предполагам в отъжейните магазини ще могат да ти дадат информация. Датата на фактурата удостоверява на коя дата си го закупил. Ако нямаш фактура не знам, по-добре отиди и питай в служба КОС.
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

Агенция ЕВРОПА