Хипертуршия

Автор Тема: Екипировка за бивакуване и оцеляване  (Прочетена 7511 пъти)

tirex

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 42
Re:Екипировка за бивакуване и оцеляване
« Отговор #15 -: 27 Юли 2011, 14:56:57 pm »
Към ножовете добави един Викторинокс  това е един любимите джобни ножове на читателите на форума .Можеш да видиш конкурса за най-добра снимка в раздел Бушкрафт,туризъм къмпинг - http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=125.0               Не видях в списъка малка брадвичка и сгъваем трион независимо че ще носиш голям нож той си е за рязане а брадвичката си е за груби дейности да си нацепиш дърва за разпалки да си забиеш колчетата на палатката а и за самоотбрана и т.н.В раздел запалки не разбрах дали  запалката е газова- бензинова или ферородна  добре е да имаш и трите варианта. Прочети това за да се ориентираш какво е необходимо и да си избереш   на теб какво ти трябва - http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=170.0  Платнището найлоново ли е или от   брезент по принцип ако имаш хубава двуслойна палатка то ще ти е излишен товар.

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
« Отговор #16 -: 27 Юли 2011, 22:34:02 pm »
За антибиотиците сте прави, аз си ги пиша по дефолт, понеже знам при какви условия и как да ги използвам. Същото е с адреналина, кортикоствроидите, ако ще и със скалпела и иглите за шиене. Хубаво е в групата да има или лекар, или някой, който да има представа от медицина. Ако не знаете кое как да използвате, може би е по-добре да не ги носете.
Ей сега ще снимам лопатата и ще я постна. Китайска е, от всичко за лев, има няма 7 лв струваше, но върши работа.
Всеки може да живее в цивилизацията, номерът е да оцелееш извън нея.

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
« Отговор #17 -: 27 Юли 2011, 23:28:39 pm »
Ето я и лопатата:

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 830
« Отговор #18 -: 28 Юли 2011, 01:53:58 am »
НА МЕН:
Яке(с подплати за зимата и без за лятото и др сезони)Камуфлаж   
Панталон(с подплати за зимата и без за лятото и др сезони)Камуфлаж
Нож за дране (малак) - можеби по-добре мултитул или викс
Нож за сичко 12-15см острие
Манерка с вода
Телефон

РАНИЦА:
Палатка+
Спален чувал+
Платнище+
Тениски
Боксерки
Чорапи
Камуфлаж( наи горен слой:Панталон Яке)
Дъждобран
............
Канче
Лъжица
Вилица
Подправки
Пакетчета чай
1Л вода
Йод за дезинфекция
И един Прах за дезинфеция
Аспирин+
..........
Челник
Фенер
Няколко въжета
Карта
Компас
Кърпа
Тоалетна хартия и разпалки+
.........
Кноци и игли+
Ножичка
Бинт- освен ако не е плетен, но при наличието на ластичен  ::)
Ластичен бинт
Лепенки
Памук
Запалка
Кибрит
Рез,Батерии+

Здравейте това е преработения  комплект какво мислите
?

Към това бих добавил (заменил памука) с дамски тампони - за разпалка или тампонади при по-големи кръвоизливи. Няколкото въжета бих заменил с 1 по-дълго (винаги може да се среже  колкото е нужно)
Бих добавил следните дребни вещи:
  • Миларово фолио
  • Алуминиево фолио
  • За зимата химическа грейка 12 часа за еднократна употреба
  • чаени свещи
Поздрави

hr.zlatarev

• Full Member
  • Публикации: 111
« Отговор #19 -: 28 Юли 2011, 08:50:35 am »
Не мърдам без един два вестника благодарение на Vanio - http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=11.0
Hobo също така е развил темата за съдържанието на раницата /мешката/ достатъчно подробно още в зората на форума - http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=4.0 .
Според мен всичко зависи от конкретните условия: кога /през кой сезон/, в какво време, за колко време, на какво място /гора, река, алпийски терен/ и т.н. както и субективно /пол, компания или сам, с "ремарке" или без, здравословно състояние/ и т.н. Всичко това много променя съдържанието на раницата.
Спомням си куриозен случай, когато един от компанията се оказа с хемороиди, пък те се спукаха и стана много неприятно. Мислихме как да излезнем от ситуацията и накрая се отбихме до едно село, купихме за изумление на магазинерката дамски превръзки и човекът закърпи положението. А сега де - как да предвидиш какво може да "спаси" някой от групата.
По-скоро предлагам да поумуваме върху съдържанието на походната аптечка защото убеден съм, че не малко от нас не се и замислят за препъване по сипей например или недай боже сядане върху гнездо на оси :o :o ;D ;D

gogo124

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #20 -: 07 Август 2011, 13:30:05 pm »
Момчета от къде мога да си купя  такава лопато кирка ?

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 789
« Отговор #21 -: 07 Август 2011, 14:06:51 pm »
Като тази на EXeCuTiOnER се продават в китайските магазини. Напоследък ги виждам и по сергиите за военна екипировка, където се продават стоки от ликвидираните складове на БНА, но нямат нищо общо с армейските лопатки, просто стоките от складовете се изчерпаха и по сергиите все по-често виждам китайски стоки и ментета камуфлажи.

Китайски лопатки  има и в ловно-рибарските магазини. Продават се в три размера. Аз имам най-малката. Голяма е колкото човешка ръка. Тежи 450 грама и струваше 6лв. Най-големите май бяха по 20. Обаче EXeCuTiOnER определено е извадил късмет. Това, което аз съм виждал е мека ламарина и освен да се рови за дъждовни червеи в рохкава почва за друго едва ли става.

Кент има истинска лопатокирка от BW, питай него от къде си е купил. BW лопатките са друго нещо и на тях смело може да се разчита за доста неща. Дори стават и за това:  ;D ;D

снимка: Kent
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

gogo124

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 20
« Отговор #22 -: 07 Август 2011, 14:50:08 pm »
Абе замислям се дали няма някакав начин да си направиш хубава от 2-3 мм може и 4мм желязо или ламарина да е здрава и отзад някак кирка ама как немога да измисля?Идеи

Какво ще кажете за това http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=5_342&products_id=34375

scrooge

• Full Member
  • Публикации: 176
« Отговор #23 -: 07 Август 2011, 17:39:11 pm »
Хубава малка и здрава лопата е шанцовия инструмент на армията.Обаче е само лопата без кирка,и не се сгъва,но мисля че е доста по-стабилно
don't waist your time for searching all those waisted years

cat

• Sr. Member
  • Публикации: 454
« Отговор #24 -: 07 Август 2011, 18:38:26 pm »
Гого много черпене ще ти се събере  :D :D :D :D :D. Мога да ти кажа как да стане но в чата че тука ще ни се карат

EXeCuTiOnER

• Jr. Member
  • **
« Отговор #25 -: 20 Август 2011, 20:35:05 pm »
Монолитното тяло винаги е по-стабилно. Моята лопата иска да се затяга периодично. Копал съм с нея, но много по=лесно си окопавам палатката (примерно) със задната част на брадвата си. тая лопата я ползвам повече за чистена на огнище и пренасяне на жар.

sika

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 82

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1342
    • Недвижими имоти в България
« Отговор #27 -: 03 Ноември 2012, 11:27:06 am »
http://www.youtube.com/watch?v=wwPYNHeoPM8&feature=g-user-u

Ножът на шията - добре, ама тази котелка с джунджуриите как ще се носи и къде се окачва при носене - не ми стана ясно. 
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

vasil_top

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 25
« Отговор #28 -: 03 Ноември 2012, 13:58:02 pm »
Ето част от моите неща.Стара раница,необходимите сечива,канче от войнишките,челник,фенерче с динамо,въже.В процес на събиране на още неща съм.http://vasiltop.snimka.bg/hobby/hobi.709852.28909388

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1342
    • Недвижими имоти в България
« Отговор #29 -: 03 Ноември 2012, 15:26:28 pm »
Ето част от моите неща.Стара раница,необходимите сечива,канче от войнишките,челник,фенерче с динамо,въже.В процес на събиране на още неща съм.http://vasiltop.snimka.bg/hobby/hobi.709852.28909388

Хубава екипировка!  Слагам тук твоите снимки от твоя линк...

Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

Агенция ЕВРОПА