Автор Тема: Питане за кершоу беър хънтър 2  (Прочетена 5006 пъти)

nokian

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Питане за кершоу беър хънтър 2
« -: 01 Декември 2014, 14:29:36 pm »
здравейте искам да попитам за кершоу беър хънтър 2
 на един сайт го има за 66 лева по какво да позная дали  е менте,
мнения и дали си струва покупката.

благодаря предварително

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
Re: Питане за кершоу беър хънтър 2
« Отговор #1 -: 04 Декември 2014, 11:38:33 am »
Ножовете им са много добри, аз притежавам един от стария и по-малък модел (Antelope Hunter) със стомана AUS-8. Новият модел е със стомана 8CR13MoV и принципно цената им си е около 60 лева. По това време в амазон-а и разни ножарски сайтове цената е дори по-ниска примерно ТУК Не съм напълно сигурен, но мисля че производителя вече спира или е спрял производството му. Така че инвестицията ти, дето се вика ще се изплати  :) Ножа е здрав, работен и достатъчно надежден това е лично мнение, иначе по разните форуми тестове  и мнения бол. Накратко, за тия пари получаваш сериозно качество за серийно произведен нож.

Hunter

• Full Member
  • Публикации: 108
« Отговор #2 -: 04 Декември 2014, 21:45:50 pm »
Ножа наистина е много сполучлив и е доста универсален. Стоманата е 8cr13mov, която замести предходната Aus8 в производството. Според много хора бройките със старата стомана са по-сполучливи. Аз съм си играл достатъчно и с двете, притежавал съм също Антилопа от новата и Беър Хънтър от старата стомана та разликата е доловима, но само ако си много взискателен, основно в заточването. Ако си много взискателен няма да искаш нож за 70 лева, предполагам. Изобщо ножката е класна и няма забележки - туризъм, лов, не толкова за риболов, мръвкарство с компания, все си става. Остриенцето да беше с 2 санта по - дълго още щях да пазя Антилопата. Мечока си замина, че ми големееше стъпката за пръстите и нямах удобен хват. Това е важно да го погледнеш на живо, защото разликата между двата ножа е основно в дръжката . Те това е , малко да ти надуя главата, ма нали пък сам си питаш  :P ;D

nokian

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: 10 Декември 2014, 11:19:45 am »
благодаря за отговорите

значи си я бива за тия пари
 още не съм толкова взискателен, щом разликата е едвам доловима значи го поръчвам.
поздрави

nokian

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: 15 Декември 2014, 09:58:18 am »
здравейте
мислех си да го поръчам хънтъра, но ми хареса една реплика на Фалкнивен Ф1 със същата стомана 8цр13мов.
пробвах го и ми хареса, не знам хънтъра със същата стомана но по добра термообработка сигурно ще се представи по добре но този ми допадна повече заедно с още едно копие на Робърт Бейли Кнайф  на Беър Грилс стария и по добрия.
поздрави.

Hunter

• Full Member
« Отговор #5 -: 18 Декември 2014, 23:06:09 pm »
Определено Хънтъра е по-качествен като изработка, но и китайците вършат работа  :)

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
« Отговор #6 -: 27 Декември 2014, 09:28:22 am »
здравейте
мислех си да го поръчам хънтъра, но ми хареса една реплика на Фалкнивен Ф1 със същата стомана 8цр13мов.
пробвах го и ми хареса, не знам хънтъра със същата стомана но по добра термообработка сигурно ще се представи по добре но този ми допадна повече заедно с още едно копие на Робърт Бейли Кнайф  на Беър Грилс стария и по добрия.
поздрави.
Колега сега остава да качиш някоя и друга снимка на репликите и да спделиш впечатления, цени и тн ще съм благодарен. Весели празници. 

nokian

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: 12 Януари 2015, 12:55:43 pm »
това е репликата на ножа на беър грилс който е  и е любия ми нож

цената е (ако не нарушавам правилата) 58 лв

и това е репликата на фолкита който е по зле като качество от първата ми реплика но и тя е два пъти по скъпа, като се наточи както трябва си реже прилично, но не държи ряс толкова дълго като предния

цена 25 лв

общо взето репликите заедно с един BUCK VANGUARD са с  добро качество не е перфекто на ми харесват и затова си ги купих.

цена 9 лв
(Минавам много тънко с тия цени но все пак са реплики такъв ми е бюджета.)
Бъка даже дялка по добре от фолкито но не е ФУЛ ТАНГ вътре в дръжката е заварена и се счупи че трябва да го заваря. Не е много издържлив а предните два са от едно парче метал и съм ги пробвал веднъж да видя дали са толкова здрави колкото пише и наистина са бая здрави цепят дърва без проблем, знам че не е хубаво да се правят такива опити но исках да се убедя сам.
Определено съм доволен от ножовете, ползвам ги предимно за дялкане и понягога за разфасоване и не съжелявам че съм ги купил.
радвам се ако съм бил  полезен
поздрави

nokian

• Jr. Member
  • **
Питане за кершоу беър хънтър 2
« Отговор #8 -: 22 Януари 2015, 16:37:00 pm »
Понеже репликата на БЪК ми хареса си взех и оригинала

Hunter

• Full Member
« Отговор #9 -: 24 Януари 2015, 21:22:16 pm »
Доста хора са минали по тоя път. Първо си купуват някоя етвина китайска реплика и ако им допадне острието, хоп, скачат на оригинала  :) Най - добрия вариант е ако можеш да видиш оригинала, преди да си се охарчил за безпотребна реплика, но не става всеки път, за жалост.

nokian

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: 26 Януари 2015, 10:00:56 am »
Значи съм на права път.
Пробвах Бъка  засега само на дялкане на сухо дърво и оригинала дължи ряс в пъти повече.
Пиргето бръсне с лекота.

ПП   Репликата на Фалкнивен ф1 нещо не ми допадна.