Автор Тема: Как се прави дървена паница и лъжица?  (Прочетена 55446 пъти)

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
Re:Как се прави дървена паница и лъжица?
« Отговор #30 -: 10 Юни 2011, 16:23:14 pm »
Условието е
Цитат
Докато не добият ей този вид като тия на лавицата

и най-важното:

Цитат
За панича-та предлагам след изработка следния тест :

1 Тест пиена на вино или ракия по избор на тестващия
2 Тест ядене на бобец или таратор пак по избор на тестващия

Условия за провеждане на теста:
1. Задължително на бушполигона
2. В присъствието на компетентно жури
3. За сигурни резултати да се повторят тестовете минимум 3 пъти

А що се отнася до кетапа компетентното жури ще реши какво да пише дали млад (зелен) или печен (варен)  ;D

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #31 -: 10 Юни 2011, 16:31:46 pm »
О.К.  Няма да споря със журито, щото рискувам да видя диплома на куково лято.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

GOART

• Full Member
  • Публикации: 126
« Отговор #32 -: 10 Юни 2011, 20:10:25 pm »
Докато не добият ей този вид като тия на лавицата, диплома нема да видиш :

И на края за да получиш кетап (свидетелство) требе да и изработиш за другаря Хобич ей това (2 броя) за сол и пиперец:

иначе

За панича-та предлагам след изработка следния тест :

1 Тест пиена на вино или ракия по избор на тестващия
2 Тест ядене на бобец или таратор пак по избор на тестващия

Условия за провеждане на теста:
1. Задължително на бушполигона
2. В присъствието на компетентно жури
3. За сигурни резултати да се повторят тестовете минимум 3 пъти

Поздрави

vanjo, Тоз мастер къде се намира? На Етъра ли?
Три неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!

vanjo

• Hero Member
« Отговор #33 -: 10 Юни 2011, 20:22:56 pm »
Цитат на: extremophile
Тоз мастер къде се намира? На Етъра ли?
Точно от там са снимките за онагледяване  :)

За успокоение на колегата ko54  разучавам мистериозни бушкрафтърски техники за изработване на автентични грамоти οτ брезова кора или още по-добре от ягнешки кожи, за които се оказа, че са най-качествени след 3-4 половници с руйно винце и в съпровод на 1 или повече кабагайди, но не по-вече от 100  ;D

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #34 -: 10 Юни 2011, 20:40:38 pm »
Пак не разбрах, ние бушкрафтъри ли ще ставаме или ще откриваме Софийски филиал на Етъра?   Не че не съм съгласен де, ама с тия мойте две леви ръце?

meco puh

• Hero Member
  • Публикации: 542
« Отговор #35 -: 10 Юни 2011, 21:23:25 pm »
ko54, ти не им се връзвай много-много. Който не класира паничката и чашката, няма да яде и да пие. След гощавката кетапа (дипломата) ще дойде като турист-пешеходец.

vanjo

• Hero Member
« Отговор #36 -: 10 Юни 2011, 21:33:47 pm »
И трите да ме прости отчето  ;D С една поправка аз предпочитам определението пущиняк на местото на вносната думичка бушкрафтър. А, че диплома ще има мисля че е повече от ясно.

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #37 -: 10 Юни 2011, 22:00:27 pm »
Става!  Само дето колегите пущиняци от Канада, Африка и Австралия няма да ни разберат кви сме такива, ама нейсе.

За meco puh. Мерси за подръжката, другите само се бъзикат с моите творчески бушкрафтърски вдъхновения, ама ще видим тая работа.

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #38 -: 11 Юни 2011, 20:12:23 pm »
Дървена паница + чаша, част 2-последна, серия единствена.

Тежка е съдбата на бушкрафтъра. Чужденците казват за нас, българите, че само децата ни били хубави, щото не сме ги правили с ръце, а с оная работа. Считам, че до известна степен са прави, поне що се отнася до моите бушкрафтърски опити за направа на нещо от дърво, в случая - дървена паница, лъжица, а благодарение на kent и чашка. Аман от идеи.
Както и да е, към 10.00 часа се бях вече монтирал с чаша кафе и цигара в уста на същото място на бушполигона и пристъпих към отговорната работа по разрязване на столчето на паницата. Преди това разположих около себе си всички необходими за това бушкрафтърски инструменти, начело с кривата тесла, архи полезен инструмент.

Това отстрани на чашата го нарекох дръжка. Празна чаша се държи, но пълна - трудно.

Вече в готов вид

А тук са и останалите бушкрафтърски изделия, има още 2 лъжици, обаче съпругата ми ги прищипа миналата седмица, за да бърка манджи в кухнята и така окепази този скромен  бушкрафтърски натюрморт. Но това така трогна моето сурово бушкрафтърско сърце, че даже се размина без забележки.

Както и да е, като извинение представям натюрморт от розови божури, цъфнали на бушполигона с цялата си красота. Това там вдясно(бутилката) е единия от 4-те генератори за шум за борба със слепите кучета, навъдили се преди време на полигона. Колкото и да е странно обаче, ефект има, няма нови дупки, а и старите не се виждат вече(трябва пак да се коси). Аман.

Следващият бушкрафтърски проект няма да го оповестявам веднага, щото пак ще се появят разни идеи от съфорумници в началото на проекта и ще ми вгорчат живота.
Това е засега, скъпи колеги, готов съм да отговарям на всякакви въпроси.

Който има време за губене, може да види повече снимки тук: http://ko54.snimka.bg/experiment/d-rvena-panica-faza-1.594524

КРАЙ      

meco puh

• Hero Member
« Отговор #39 -: 11 Юни 2011, 22:30:23 pm »
ko54, все пак успя. Знаех, че ще успееш, тъй като видях в тебе магарешки инат(в добрия смисъл). Измайстори от нищо и никакво дърво, не само паница и чаша, ами и вилици и лъжици. Ха наздраве! От мен кетапа го имаш.

vanjo

• Hero Member
« Отговор #40 -: 11 Юни 2011, 23:21:47 pm »
Поздравления и от мен за добре свършената работа.  Единствено трябва с колегата meco puh ще трябва да се разберем кой и как ще изработи кетапа,  но за да не спамим темата предлагам това да стане на ЛС.

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #41 -: 12 Юни 2011, 07:35:56 am »
Благодаря!!!, meco puh @ vanjo и на kent за идеята също.

LIC

• Full Member
  • Публикации: 154
« Отговор #42 -: 12 Юни 2011, 12:29:39 pm »
Вилицата е един път. Аз не съм много добър в дърводелството! Виж в тежката работа като цепене, лашкане и т.н. го докарвам, но в тънката хич ме няма. Най много да докарам някое криво шишче за скарата

meco puh

• Hero Member
« Отговор #43 -: 12 Юни 2011, 14:01:07 pm »
Виж в тежката работа като цепене, лашкане и т.н. го докарвам, но в тънката хич ме няма.
Е, трябва да има и такива хора, за "цепене", за "лашкане" и т. н. Без такива пък, светът би свършил.

kol4o

• Full Member
  • Публикации: 195
« Отговор #44 -: 17 Юни 2011, 20:42:40 pm »
винаги ми е било интересно едно: вси4ки бушкрафтъри искат да си правят дървени лъжици които са за 4орба (според мен)...е въпроса който ме вълнува е как аджеба ще си направят въпросната 4орба ако са я закъсали в гората?само с една крива тесла да ре4ем...ще си одялкат и дървено мен4е ли????? е туй ма гложди   ;D ;D ;D