Автор Тема: Още един bushcraft multifuel stove  (Прочетена 4246 пъти)

dkt

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Още един bushcraft multifuel stove
« -: 03 Април 2012, 10:42:26 am »
Здравейте всички,

тъкмо се регистрирах във форума подтикнат от желанието да споделя и моята идея.
След доста търсене в мрежата на подходящ котлон и отсяване на различни решения, вижте какво сътворих за няколко часа работа с Corel Draw, последвано от лазерен разкрой:

http://yordannikolov.snimka.bg/hobby/bushcraft-stove.666727

Предстоят тестове този уикенд. Да видим как ще се справи в действителност

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
Re:Още един bushcraft multifuel stove
« Отговор #1 -: 03 Април 2012, 12:11:47 pm »
Уцели ме точно в ,,десятката''! :) От доста време ми е любимо занимание да си произвеждам разни печки, спиртници и всевъзможни сгъваеми барбекюта! Та надявам се, най сетне да има с кого да ,, споделяме'' опита и новаторските си решения! :) Респект!

dkt

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: 03 Април 2012, 15:24:44 pm »
Мерси колега!
И аз доста порових в мрежата. Има някой интересни факти, на които се натъквам, което ме кара постоянно да експериментирам. Имам намерение този уикенд да направя някой тестове. Ще се опитам да направя видео.
Бих казал, че съм доста нов в областта, но съм изключително запален по подобни практични и креативни нещица. Радвам се, че споделяме една и съща идея.

Поздрави!

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
« Отговор #3 -: 04 Април 2012, 10:53:23 am »
dkt, изключително прецизна изработка. Възхищавам се на майсторлъка. От експлоатационна гледна точка, обаче, виждам една слаба страна. Много детайли за сглобяване. Едно, че е досадно да се сглобяват всеки път и второ, колкото са повече, толкова по-голяма е вероятността да се загуби нещо, а ако това се случи в полеви узловия не е добре. Сподели резултатите от тестовете, ще ни бъде интересно. Успех!
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
« Отговор #4 -: 05 Април 2012, 01:29:17 am »
Ха Валенти май си намери достоен опонент.  :D Силен старт колега, поздравления и очакваме още инфо по проекта снимки размери материали и тн.

dkt

• Newbie
  • *
« Отговор #5 -: 05 Април 2012, 09:16:05 am »
Благодаря за позитивните мнения!
Относно броя на детайлите съм съгласен, че възможността от изгубване е по-голяма. Не можах да избегна това, за идеята и функционалността, която исках да постигна - минимални размери и обем при пренасяне.
Във връзка с това, мисля за някакъв вид калъф който да изработя от кожа или здрав плат с добро закопчаване, където прилично да се прибират всичките части. Хубавото е, че няма да е обемен, тъй като дебелината му в разглобен вид е около 5 мм.

Тук могат да помагат шивачи и кожари :). Приемам всякакви препоръки

dkt, изключително прецизна изработка. Възхищавам се на майсторлъка. От експлоатационна гледна точка, обаче, виждам една слаба страна. Много детайли за сглобяване. Едно, че е досадно да се сглобяват всеки път и второ, колкото са повече, толкова по-голяма е вероятността да се загуби нещо, а ако това се случи в полеви узловия не е добре. Сподели резултатите от тестовете, ще ни бъде интересно. Успех!

Valenti

• Sr. Member
  • Публикации: 352
« Отговор #6 -: 05 Април 2012, 09:48:42 am »
Относно изработването на калъфче, погледни в темата ,,Най-удобно, най-полезно, барбекю за
бушкрафт и велотуризъм!!! « Отговор #18 -: 04 Февруари 2011, 18:26:26 » Калъфа става лесно- изработен от крачол на стари джинси! :) И за да изглежда по ,,бушкрафтърски'' :), съм направил и дървено копче!