Автор Тема: Бензинова печка за ръце  (Прочетена 24871 пъти)

gavra74

• Full Member
  • Публикации: 239
Re: Бензинова печка за ръце
« Отговор #15 -: 07 Октомври 2013, 17:39:41 pm »
Бензина е "реплика" на черния Зипо - целия дизайн е като зипо, но пише Nippo. Печката е на Милтек http://arms-bg.com/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B0-miltec-%D1%81-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD.html на снимката се вижда  катализатора. За две-три секунди се виждаше като тлее и то само в единия край и толкоз. Като ръкомахам леко с ръката в която е печката (демек лек ветрец) и катализатора почва да тлее, но като спра и угасва. Като сложа капака също угасва. Няма разстояние между него и тампона, а и нали уж принципа е на горене на бензинови пари?!
Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

vanjo

• Hero Member
  • Публикации: 854
« Отговор #16 -: 07 Октомври 2013, 19:04:11 pm »
Цитат
Джобна печка Miltec с бензин е “Централната отоплителна система за вашия джоб”, както я наричат военните, използва бензин, които гори в метална кутия облечена в зелено кадифе.
След това описание на армс-бг не се очудвам, че не бачка ужким милтек пък нипо па реплика на зипо  :-\ Колега какъв е бензина и катализатора да попитам отново ?

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
« Отговор #17 -: 07 Октомври 2013, 20:00:24 pm »
Ползвам с успех бензин Nippo в черни тубички. Едва ли проблема е в него. Пробвай първо да затоплиш печката като я подържиш няколко минути в ръце или още по-добре под мишницата. Тогава пробвай да запалиш. При мен памука леко опира до катализатора, макар да съм чувал, че не трябва да се допират. На катализатора не трябва да се капе бензин. Пламне ли веднъж като запалка почти го отпиши. Ванката може и да капе, ама той е с оригинален японски платинен катализатор. При мен катализатора е от стъклена вата. Или поне на такова прилича. Чувал съм и за някакъв керамичен. Gavra при теб какъв е? Относно дозирането. Горе долу от порядъка на 1ml/h са всичките.

P.S. Kent нямаше ли от същата марка печка? Дето въобще не можа да запали и тя.
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

gavra74

• Full Member
« Отговор #18 -: 08 Октомври 2013, 14:32:12 pm »
И сега излиза, че ми трябва нов катализатор?! Накратко - така процедирам:
1. Затоплих и напълних печката до горе с бензин, тампона подгизна.
2. Изхабих 3-4 клечки кибрит в опита да запаля катализатора.
3. Капнах малко бензин на катализатора и го запалих. След 4-5 сек огъня угасна и се виждаше светлинка като от фас в единия край на катализатора. Тая светлинка угасна след има-няма 1 минута.
4. Повторих точка 3, само че тоя път ръкомахах леко с ръка за да има една идея ветрец към огънчето и катализатора почваше целия да гори. Печката става гореща.
5. Спирам ръкомахането и огъня намаля, но се усилва като почна пак да ръкомахам. слагам капачето и след има няма 1 мин угасва
Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
« Отговор #19 -: 08 Октомври 2013, 17:08:17 pm »
Не трябва да подгизва от бензина. Прочети отново инструкцията за палене в ревюто. Написал съм я точно и ясно. Спази всичко и ако не запали възможните причини са само две. Едната е бензина ти да не се изпарява лесно. Това ще го разбереш като ръкомахаш или каквото там поддържа тлеенето на катализатора до момента когато самата печка стане топла. Тогава дори бензина да е предвиден за по-ниска температура ще се изпарява и печката ще заработи. Другата възможност да не работи е лош катализатор. За съжаление на Kent му се случи същото. Мисля беше със същата марка запалка. Спасението е нова запалка от друга марка или ако можеш да си намериш само катализатор от някъде.

Бях мярнал в AliExpres но продаваха само по 100 бройки. Може и да има оферти за един само, не знам. А и да има не е сигурно дали ще ти пасне по размер на запалката. Доколкото знам вносителите на оригинални японски запалки продават и само катализатори. Отдавна се каня да отида до офиса им с моята запалка да видя дали ще ми паснат по размер и да си взема един. Така ще имам японско качество с китайска цена. ;D Между другото втора ръка японски запалки се продават и в ибей, но няма гаранция колко пъти е палена и колко живот има останал в катализатора. Пак е рисково дело да се купува такава.
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

gavra74

• Full Member
« Отговор #20 -: 08 Октомври 2013, 17:19:53 pm »
В ревюто ти пишеш за дозатор. При мен няма такова животно - сипвам на око.  А за затоплянето - нали ти казвам, става гореща самата печка докато я мандахерцам насам-натам и после угасва. Уж след като се нагорещи би трябвало бензина да започне да се изпарява и парите да горят в катализатора.

gavra74

• Full Member
« Отговор #21 -: 16 Октомври 2013, 17:38:54 pm »
Eдин голям плюс за "армс-бг.цом". Писах им за проблема с печката и те също казаха, че не е трябвало да паля катализатора. Изпратиха ми нова печка без пари  ;D Е то хубаво, ама сега не смея да пробвам новата, да не би и на нея да и разкажа играта  :-[

лаудис

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 14
« Отговор #22 -: 07 Декември 2016, 21:59:09 pm »
Как са печките,бачкат ли стабилно?Къде могат да се купят катализатори?