Автор Тема: "Психиката ни през зимата" или "Ходите ли из Природата зимъс?"  (Прочетена 12549 пъти)

emil

• Sr. Member
  • Публикации: 282
Аз не ходя. Разхождам се из парка или из квартала. Но природната хармония ми липсва зверски. Депресирам се, но май през 6-те месеца зима няма как. Чета статии, тоест ближа мед през буркана, но вижте това:
В цифровата гора
Човешкият мързел е двигател на прогреса!

Hunter

• Full Member
  • Публикации: 108
  Аз пък да се похваля, зимата в Ирландия нали е "много люта", добре че, та си направих първата разходка до Атлантическия океан. Точно влошената ми психика, породена от ужасно клоострофобичната хотелска стая, в която трябваше да спа, по време на командировката ми  в Трали, ме накара да загърбя за малко работа и да  се оттдам на няколко часово странстване. Трали е град на юго-западния бряг, на Ирладния. Разположен е на полуостров Дингъл, който е един от най-живописните в цялата страна. Като повечето стари градове тук, Трали е бил сериозно пристанище преди много години. От там са се зареждали с провизии, много кораби, малко преди да отпътуват, към заветната Америка. Известен е с многото си пъбове, музеи, фестивала "Розата на Трали" и още много други. В дъното на огромния залив, който посетих, се помещава реставрираната вятърна мелница Бленървил, както и реставрирания плавателен канал, спомагащ на неголемите плавателни съдове, да достигат до почти центъра на Трали. През града преминава и река Лий, която е обитавана от десетки птичи видове, както и от сьомга, пъстърва, змиорка, калкан и т.н. рибни видове. От Трали започва и прословутата пътека, стигаща до върха на полуострова Дингъл, която си пожелавам да измина някой ден, а и на всеки имащ желанието да я посети естествено  :)
  Ето и малко снимки от разходката :

и така....
Останалите снимки са ето тук: http://wildbill.snimka.bg/travel/zaliva-trali.802245.32527449
В заключение, мога да кажа, че беше една, не толкова досадна командировка  :P  ;D

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
Зимата, като Емил, в парковете основно.
И чат-пат на Витоша, за да изпуша някоя цигара на чист въздух.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

Пламен

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 26
От днес :

http://youtu.be/lPtMgCt1OWc

4 км. преход общо.

Mavrud

• Hero Member
  • Публикации: 644
От декември насам ходя много..... Скитам най-вече в интернета или обикалям из каналите на кабелната телевизия. Понякога слизам и до мазето. Налага се да се ходи и до магазина. Ако Райко се вижда на небето - може и до близкия парк да стигна. Тогава и велосипед разхождам с мен - да не му е скучно.

Досегът ми с дивата природа е най-вече със синигерите на терасата. Редовно им зареждам хранилката:

Обаче тия птички ми пречат на инвестициите. В момента се занимавам с един вид рисково инвестиране в краткосрочни и средносрочни депозити от този вид:

Синигерите без свян и срам нарушават целостта на депозитите ми.

Тези са вече с наближаващ падеж:

(Този бизнес модел на депозитна кутия е от миналия сезон).

А това са новооткрити депозити от днес с нова концепция в депозирането:

Отдолу се вижда финансовия инспектор (и птичи охранител), който не обръща внимание на депозитите. Нямам му вяра и затова не го оставям насаме с тях.

Изглежда или котаракът е толкоз разгонен или ще става веган, щото и тук не обръща внимание на депозитите:

П. С. Рецепта за кръглите депозити не давам, щото са от месарницата. Аз само правя лек тунинг на формата.
За плоските - друг път.

Не се взимай толкова на сериозно.

Hunter

• Full Member
  • Публикации: 108
  Страхотна разходка  :)
  Майка ми има дългокосместа немска овчарка, с която много обичам да се разхождам в снежно време, защото откача и започва да се заравя в снега и си мисли че се е скрила. Голяма скица  :D
  А по темата, днес тествах оптика в един завод за уиски и в огромния двор, ми беше трудно да преценя кое беше повече - зайците или птиците. За жалост психиката ми си остана разбита, обаче, защото само с аромата на прясно сварено уиски си останах, ама какъв аромат само....а как миришеше около складовете, където отлежават бъчвите... малееее.... много зайци ви казвам, голяма популация  :D

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
Мавруд,  добри бизнес-инвестииции правиш, с висока ликвидност.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

emil

• Sr. Member
Колега Мавруд, най-категорично предлагам да създадеш акаунт на котака във форума! Чаровен, ушат, рошав и непринуден. Изглежда непринудено палав, демек на на нашият акъл е. Дано не те домързи да му постваш снимките от негово име. BTW колко годишен е?

emil

• Sr. Member
От днес :

http://youtu.be/lPtMgCt1OWc

4 км. преход общо.
Великолепен другар имаш! Къде е снимано?

Mavrud

• Hero Member
  • Публикации: 644
Колега Мавруд, най-категорично предлагам да създадеш акаунт на котака във форума......
Емиле, котаракът е на 5г. и акаунт няма да му правя, щото е в немилост в момента. Апартаментско коте е и е разгонено в момента.... За разлика от минали години сега маркира навред. Добре, че господарката му беше в 2 последователни командировки по 10 дни та досега успявам да го спасявам от клъцване... Но има последно предупреждение и при следващото маркиране ще правя резервация при ветеринара....

Като гледах клипа на Пламен с оня четириног красавец, се замислих какво ли би станало, ако и ние с котарака се бяхме присъединили към тях.....

П.С. Когато котарак маркира, не мирише апартаментът, а целия вход...
Не се взимай толкова на сериозно.

Пламен

• Jr. Member
  • **
Цитат
Великолепен другар имаш! Къде е снимано?

Това е дерето на "Скакля" до Враца.
Не знам дали обърнахте внимание на леденото образувание под струята вода на чешмата - водата минава през центъра а леда сякаш е замръзнал около стуята.

Цитат
Като гледах клипа на Пламен с оня четириног красавец, се замислих какво ли би станало, ако и ние с котарака се бяхме присъединили към тях.....

;D ;D ;D ще е много интересно ....

emil

• Sr. Member
Това е дерето на "Скакля" до Враца.
Не знам дали обърнахте внимание на леденото образувание под струята вода на чешмата - водата минава през центъра а леда сякаш е замръзнал около стуята.
Всъщност доста се впечатлих от дребните детайли на природата. Жалко, че подобна красота ще се разтопи. А и ми се видя странно също, че чешмичката по това време едва църцори. Сигурно лятос пресъхва. Направи едно ревю на рунтавелкото. Мустакатия тарикат на Мавруд е легенда във форума и както чувам за момента е отървал кайсиите.

emil

• Sr. Member
  ........... ми беше трудно да преценя кое беше повече - зайците или птиците. За жалост психиката ми си остана разбита, обаче, защото само с аромата на прясно сварено уиски си останах, ама какъв аромат само....а как миришеше около складовете, където отлежават бъчвите... малееее.... много зайци ви казвам, голяма популация  :D
Зайците са тарикати отдавна: алкохол и секс!

meco puh

• Hero Member
  • Публикации: 542
Обичам да се разхождам по горите и полята на Лудогорието. Правя си разходки от 2 до 10 часа на ден. Горите ни съвсем не са безобидни - има къде да се върви, да се изкачва, да се слиза. Човек ако има желание да върви, има къде да му "излезе душата". За съжаление от няколко месеца не мога много да вървя. Имам контузия от Ком Емине 2013 година. Ще ви го опиша по-късно. Ето една местност, където най-често си правя разходките.

Там, от лявата страна на снимката има едно тясно удължение на гората. Това е борова горичка. В нея се намира нашият заслон "Бърлогата на мечо пух". Любимото ни място

Пламен

• Jr. Member
  • **
А бе хора сега още зима ли е или вече е пролет ?
Това видео е от същата долина от преди десетина дни:

http://youtu.be/6XDurseF_1s

Добре е когато видите такива природни укрития да ги разгледате и запомните защото не се знае кога могат да потрябват.