Автор Тема: Конвой ц8-брутален!  (Прочетена 25189 пъти)

Orlov

• Hero Member
  • Публикации: 604
Re: Конвой ц8-брутален!
« Отговор #30 -: 12 Юли 2016, 21:23:04 pm »
Вероятно лъч 6 километра и нагоре си го написла за да подсилиш ефекта,  щото с наште фенери повече от километър и половина трудно ще се постигне. Виж със зелен лазер може.
www.banggood.com fen
„Човек вижда толкова, колкото знае.„ - Гьоте

Marcinkov

• Sr. Member
  • Публикации: 352
« Отговор #31 -: 12 Юли 2016, 21:28:54 pm »
Такъв е лафа, имах фенер който мяташе надалеко, мислех да се набутам да го модне този известния VN, слава богу ми дойде акъла в главата и се отказах.

Orlov

• Hero Member
« Отговор #32 -: 12 Юли 2016, 21:34:34 pm »
Скъп фенер трудно се прежалва за мод. Аз обаче моя ловен Найткор ще го засилвам че ме ядосва колко посредствено се представя. А и си искам неутрален или жълт диод. Мъгла и мръсен въздух да не му се опира.
www.banggood.com fen

Orlov

• Hero Member
« Отговор #33 -: 12 Юли 2016, 23:16:09 pm »
Преди малко разходих фенера. За първи път виждам физически тесния и ярък лъч излизащ от диода. В интерес на истината ширината на хот спота е почти колкото на XML 2 и е по широко от тва при XPL Hi. Това вероятно се дължи на рефлектора.  Ако рефлектора беше дълбок като на MH27 ширината на петното щеше да е по тясно и концентрирано.
www.banggood.com fen

Orlov

• Hero Member
« Отговор #34 -: 13 Юли 2016, 00:37:13 am »
Най заклетите противници на моднатите фенери естествено са официалните представители на извесните мастити фирми за фенери защото това им бърка бизнеса.
Ето тук може да видите как представителя на Олайт за България оспорва постигнатото при мод и демонстрира явно невежество потемата:
http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=53125
Ето и цитат:
Виж мнениетоOlight написа на 17.12.2015 - 01:02 AM :
Виж мнениетоsuzi1973 написа на 19.08.2015 - 18:58 PM :
http://www.olight.bg...t-m21x-l2-750lm аз съм с този но е модван и сега е 900Lm. и 100000cd.

Колега, при давани от производителят 20700 cd , което си е все пак е сериозна сила, как бяха постигнати 100 000 cd. Мислите ли, че произвидителите не знаят как да пуснат няколко пъти по -силен ток през драйвера, без последствия?
По долу е и отговора на друг колега:
Колега със смяна на светодиод и драйвер благодарение на колегата Д.Петров е постигнато това при реални замервания.

Аз само ще допълня че производителите наистина не знаят как да пускат няколко пъти по -силен ток през драйвера защото той наистина ще изгори драйвера.
Иначе увеличения интезитет на светлината е постигнат по друг начин, начин неизвестен на Олайт България.
www.banggood.com fen

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #35 -: 13 Юли 2016, 07:04:34 am »
Всичко над 3 А на диода е овърдрайв и е от Лукавия. Така пише в даташита на Cree.   :D

Глупаци-инженери сред производителите няма, а за мен лично, имхо, диод в овърдрайв е като форсиран Москвич - става, пърпори с по-висок звук, ама докога - не е ясно.

Моля за извинение, ако съм накърнил нечии светли "моднати" чувства.  8)
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

Orlov

• Hero Member
« Отговор #36 -: 13 Юли 2016, 10:17:19 am »
Всичко над 3 А на диода е овърдрайв и е от Лукавия. Така пише в даташита на Cree.   :D

Глупаци-инженери сред производителите няма, а за мен лично, имхо, диод в овърдрайв е като форсиран Москвич - става, пърпори с по-висок звук, ама докога - не е ясно.

Моля за извинение, ако съм накърнил нечии светли "моднати" чувства.  8)
Няма проблем. Тук няма място за сърдене. Всеки си има право на мнение и няма право да го натрапва на другите.
Не е и коректно да си наема псевдо потребители за да му хвалят стоката. Но това е друга тема.

Обаче не ми се мисли какво ще напишат по твой адрес ако това го напишеш в ловния форум където има много, ама много доволни клиенти от Д. Петров.
А там не си поплюват. Ще упоменат всичките ти роднини от женски пол  :P

При мен тока е 4А. Не е болка за умиране. Да съкращава се живота, но това не е фенер в парка. Вярвайте ми, и със съкратен живот диода ще ни надживее.
Забравяте да сложите в уравнението факта че овърдрайв тока в само в най-високия режим, където фенера работи от 1 до 3 минути и после автоматично минава в по-нисък.
Няма как да светите постояноо с такъв ток, нито заради температурата нито заради батерията. Но вие това много добре го знаете, просто забравяте да го упоменете.
Прктиката показва и нула изгорели диоди при мод. За проверка - www.lovec.bg

Днес говорих с г-н Петров. Специално се е постарал моя модел да има малко повече кандели от Olight M2UX. Причината е новия диод който има отскоро.
Аз лично съм доволен от това за 90 лева да имам фенер с възможностите на такъв от 260 лева при това в по-малки размери.
С мода се решават два кардинални проблема на фенерите Convoy - по-нискокачествения диод и нискоефективния драйвер. Снимките от вчера не са случайни. Исках да проверим какъв е драйвера и от къде идва. В случай че ви интересува - платката е порчъна от извесна фирма в бранша, компонентите са добавени тук на място. Програмното обезпечаване е е авторско. Резултата е висококачествен драйвер от ранга на Olight, Fenix и т.н. Мисля че работата заслужава уважение. Къде къде по-лесно е да се продава нещо готово, и да се правят подаръци срещу хвалебствия нали?

Имах желание да обяснавам защо има драстично увеличение не интензитета, но се отказах. Не смятам да образовам който и да е.

Написаното от колеги в Горният ми пост е за графата бисери защото е писан от лице представящо серозна фирма в бранша.
Някой да му обясни че ток на драйвер не се пуска. Това да не е пациент и с дефибрилатора да му пускаш ток :D
И определено не е нужно тока да е в пъти по-голям от номиналния. Знания са нужни ако си се захванл от това пари да изкарваш.
www.banggood.com fen

Orlov

• Hero Member
« Отговор #37 -: 13 Юли 2016, 10:25:25 am »
Вие ko54 какво ви води насам в този забравен от бога форум?
Да не би да ви е скучно в блейдфорума? Там няма ли хора на вашето ниво за да спорите на тема фенери?
Може пък "шефа" дето ви е подарил фенера да ви е пратил да "задушавате" конкуренцията?
Каквато и е да е причината знайте че винаги ще ми е приятно да си комуникирам с вас.
Нивото ви е много високо и това ме стимулирам да вдигам и мойто.
Чест и почитания.
www.banggood.com fen

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #38 -: 13 Юли 2016, 11:54:59 am »
Вие ko54 какво ви води насам в този забравен от бога форум?
Да не би да ви е скучно в блейдфорума? Там няма ли хора на вашето ниво за да спорите на тема фенери?
Може пък "шефа" дето ви е подарил фенера да ви е пратил да "задушавате" конкуренцията?
Каквато и е да е причината знайте че винаги ще ми е приятно да си комуникирам с вас.
Нивото ви е много високо и това ме стимулирам да вдигам и мойто.
Чест и почитания.

Как какво ме води тук?! - тук съм от началото на 2011-та.

За овърдрайва мнението ми винаги ще е такова - мисля, че тепърва ще почнат да се чуват оплаквания, сега още е рано. И особено през топлите летни нощи.
Относно XP-L HI - той си вади своите 100 000 кандели с 50 мм рефлектор от раз - няма нужда от овърдрайви.

И дай да си говорим на "ти", щото като някой ми говори на "вие" - винаги се оглеждам назад, за да не би да има още някой отзад.  :D

Благодаря за оценката, ето една виртуална бира като благодарност! 

Orlov

• Hero Member
« Отговор #39 -: 13 Юли 2016, 12:18:28 pm »
Така де, тук си, ама взе да пишеш след мойте публикации.
Както и да е, лошо няма.

Дали ще има оплаквания бъдещето ще покаже. Ако има аз лично ще съобщя. Все пак не съм рекламен агент под прикритие за да спестявам някой неща. Не забравяй че цената на диода е около 5$ + труда за подмяна. Проблем с този драйвер абсурд да има.

Относно канделите:
Convoy C8 с мод дава над 160 000 което е над 800 метра лъч. Впечатляващо за фенер с глава 45мм. Няма аналог при фабричните модели.
Лумените на моя са около 1200.
Сам разбираш от къде идват канделите, диода не е този който си написал.

Може би не е лошо да уточня едно.
Нещо като ревю което смятам да пусна е с чисто информативна цел. Целта е да запозная колегите че съществува и такова нещо. Със съответните + и -.
Не агитирам никого към покупка. Дори не желая да ми се подмотват други в района с такъв фенер.
В общи линии е това.

Относно спора който водим за Olight ще кажа че фирмата има качествена продукция. Това че дадена серия не ми харесва е най-вече заради дизайна.
Ако искам да си купя някой ден Olight вярвай ми няма да е от тук.

Всъщност нищо няма да си купя от това което Андрей предлага. Нито ще го препоръчам на познати. За мен неговите търговски похвати са неправилни и са против корпоративната политика на Olight в световен мащаб. Когато почне да нарича "ревютата" с истинските им имена: спонсорирано търговско представяне ще си сменя мнението.
www.banggood.com fen

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #40 -: 13 Юли 2016, 12:22:39 pm »
 А какъв е диода?

Orlov

• Hero Member
« Отговор #41 -: 13 Юли 2016, 12:33:34 pm »
А какъв е диода?
Нямам точен модел, но предполагам че е от серията XPG 2 който е 5W или някоя по-нова модификация с повече ватове.
Знаеш защо се слага такъв диод. Също така знаеш че диодите излизат с различно качество и цена от фабриката. По-качествените отиват в извесните фирми.
В случая е важно че е подбран качествен диод способен да поеме натоварвания. Това пак зависи от конкретния модел и не всичи се подават на мод.
Между другото това обяснява защо стандартния Конвой има по-слаба странична подсветка от марковите фенери.
www.banggood.com fen

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #42 -: 13 Юли 2016, 12:47:47 pm »
Сетих се, че си дал снимки на предната страница - това е XP-G2 (по-дупките се познава), а овърдрайвът на твоя Конвой е без малко 300%.

Благодаря, но Голф-2 с 18 000 оборота форсиран двигател нямам намерение да купувам и никой не съветвам да кара. ИМХО.   
Моите почитания.

Orlov

• Hero Member
« Отговор #43 -: 13 Юли 2016, 15:28:18 pm »
Сетих се, че си дал снимки на предната страница - това е XP-G2 (по-дупките се познава), а овърдрайвът на твоя Конвой е без малко 300%.

Благодаря, но Голф-2 с 18 000 оборота форсиран двигател нямам намерение да купувам и никой не съветвам да кара. ИМХО.   
Моите почитания.
За да сме точни не е 300% а е 240%. Можеше да е 300, но поисках по-малко.
Защо забравяш че е овърдрайва е само в рамките на 1 минута. После пада на 70% и реално вече не в режим на претоварване.

Твоето мнение си е твое право, лошото е че всичките ловени форуми са на друго мнение.
От друга страна, мнението ти не е безпристрастно защото с подаръка от Olight - Андрейчо си морално задължен да му защитаваш интересите. А те не са в полза на моднатите фенери.

За разлика от теб аз не съветвам никого с нищо. Всеки сам да си прецени.
От друга страна един въпрос веднага излиза на дневен ред. Защо фирми като Acebeam пускат фенери със 150% овърдрайв? Те глупави ли са?
https://www.fasttech.com/products/1601/10017816/3696900-authentic-acebeam-t20-led-flashlight
Заради мнения като твоето ми отне много време докато си поръчам такъв фенер. И да ти кажа не съжалявам.

ПП
В BLF форума има цял раздел на моднатите фенери. Там никой не се е осмелил да ги критикува. Защо ли?
www.banggood.com fen

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #44 -: 13 Юли 2016, 16:33:36 pm »
Овърдрайвът е глупаво нещо, а тези, които го ползват -  сам се досети как трябва да се наричат. Пък били те от BLF, еле пък от ловния форум.  :)

Защото такъв фенер е недълговечен и архи ненадежден и каквито и медни подложки да слагаш - може внезапно да даде фира, особено в топло време. Защото работната температура на диода (85 градуса) ще се достига за секунди при такъв овърдрайв, а всичко нагоре се нарича "пържене".

Това е същото, като да сложиш в ловен патрон 3 пъти повече барут и да разчиташ, че цевта ще издържи, щото има известен якостен запас.
Овърдрайвът е същото, само, че на цевта е навита тел (по български), в случая с фенера - степдаун по време.

Интелигентно-грамотните технически хора вместо диод XP-G2 слагат XP-L HI, който е със същите размери и без никакъв овърдрайв получават много кандели.

А, и още нещо - силно се съмнявам, че с рефлектор 42 мм може изобщо да се достигнат 160 000 кандели.
С 80 мм рефлектор - да, че даже и повече, и без никакви али-бали.

Ползвай го със здраве този "моднат" фенер, но недей да пишеш глупости, щото почвам да се съмнявам в твоите технически познания.

Относно подаръците на Олайт - за някакво ревю - цял фенер в подарък. Кеф.  :P

Надявам се да заработя още, ако не ме изпревари колегата Марчинков, де.  Мъка.  :D