Автор Тема: Olight S2R Baton, кратко ревю  (Прочетена 6921 пъти)

jose

• Sr. Member
  • Публикации: 331
    • OLIGHT BULGARIA
Re: Olight S2R Baton, кратко ревю
« Отговор #15 -: 10 Октомври 2016, 01:01:56 am »
Докато Олайт не почнат да дават избор на диоди потребителите ще продължават да гледат в посока Зебралайт и Трунайт.

Не е по темата, но някой от колегите тук (и в други БГ форуми) имат контакти на бивши вносители на Зебра (поне 2-3 фирми за БГ). Можеш сам да си направиш рисърч, защо се отказаха да ги продават.  ;)
Olight  на практика, доста се вслушват във фийдбека на потребителите. Просто, когато имаш голямо производство, не може да си толкова
гъвкав, колкото всяка една по-малка фирма. (маркетинг да го е*а...).

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #16 -: 10 Октомври 2016, 07:27:12 am »
Поздравления и със здраве да го ползваш.
Наистина е голям кефа да имаш продукта, като един от първите няколко човека в световен мащаб (дори преди велики ревюъри на световно ниво) . Навремето и аз бях така с Fenix и си спомням тези първи "трепети".
Уикенда тествах новият Олайт Валкирия II (вероятно единственият прототип  в "европата" е при мен и много ме кефи, към момента).  8)

Благодаря!

Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

Orlov

• Hero Member
  • Публикации: 604
« Отговор #17 -: 10 Октомври 2016, 09:17:12 am »
Избора на диоди е важен момент и Олайт със сигурност ще направят нещо по въпроса.
За момента S1A e с най добри показатели като светлина.
И това че 'жълтее' на ниските режими е предимство, а не недостатък.
Ето как е формулирано в http://www.candlepowerforums.com - The tint is a cool white with a drop of NW.
В превод: Цвета на светлината е студен с падане към неутрален. Така трябва и да бъде. А на въпроса защо може на провери в http://www.offroad-bulgaria.com/

Качествената светлина е важно нещо. Не е някаква прищявка.
В тоя ред на мисли Nitecore MH27 замина по пързалката защото по гадна светлина не бях виждал да сега. Дълбокия рефлектор с голямата корона и малкия хот спот също влошаваха нещата. М23 Warrior заради махнатия купол светеше много по добре. Дедомването странно но сваля цветовата температура и прави светлината по натурална. Това последното е мнение от чужд форум което на практика съм го видял и потвърждавам.
Ама така е, подведох се от едно ревю.
Много ми е страно защо когато напиша нещо което е вярно за даден фенер и някой веднага реагира.
Писах че фабричните Convoy C8 и L2 имат слаба странична подсветка и не могат да се мерят с марковите.
С две думи - няма идеален продукт.
www.banggood.com fen
„Човек вижда толкова, колкото знае.„ - Гьоте

jose

• Sr. Member
  • Публикации: 331
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #18 -: 10 Октомври 2016, 12:04:36 pm »
С две думи - няма идеален продукт.

За съжаление наистина няма...
В допълнение, за феновете на рефлекторите, очакваме нови S10R и S20R надявам се до края на годината.
За феновете на неутрални диоди се очакват някои варианти на S mini и H1.

Orlov

• Hero Member
  • Публикации: 604
« Отговор #19 -: 10 Октомври 2016, 12:58:13 pm »
Модела по-долу на Лумнитоп чака ли се?
Lumintop IYP365 Cree And Nichia AAA EDC LED Portable Pen Flashlight
Ако някой му направи ревю когато дойде с две ръце го препоръчвам.
Има още един интересен модел на Лумнитоп - ЕD25. Днес пристигна и съм много доволен. 600 лумена от 2 батерии АА размер.
www.banggood.com fen
„Човек вижда толкова, колкото знае.„ - Гьоте

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #20 -: 11 Октомври 2016, 09:39:24 am »
Измервания и графики на budda от CPF за Olight S2R - турбо, висок и среден режим.
Много добра яркостна стабилизация на всички режими.

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #21 -: 11 Октомври 2016, 11:44:11 am »
Открих още една екстричка - копчето свети в бяло при включен фенер (прозрачен бутон) - колкото по-висок е рeжима, толкова по-ярко свети с отразена отвътре светлина (при S2A също е така, предполагам, че при S1R също го има този бонус).

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #22 -: 12 Октомври 2016, 09:48:47 am »

Marcinkov

• Sr. Member
  • Публикации: 352
« Отговор #23 -: 05 Ноември 2016, 14:07:13 pm »

ko54

• Hero Member
  • Водолей
« Отговор #24 -: 05 Ноември 2016, 14:58:16 pm »
Бижу снимки!