Автор Тема: Лула от царевица  (Прочетена 8114 пъти)

Hunter

• Full Member
  • Публикации: 108
Лула от царевица
« -: 18 Ноември 2013, 21:44:34 pm »
Ровейки се из "чичко" Youtube, попаднах на нещо много интересно. Мисля си, ще се хареса на всички, които като Valenti681 обичат да си майсторят, разни хитринки. Става въпрос за лула направена от сърцевината на царевичния мамул, или който, както го нарича, аз си го знам кочан или чукилек. На ингилизки "Corncob pipe". Та ето два клипа, единия с това как всеки "бързо, лесно и вкусно"  ;D може да си направи лула, а другия на това, как става истинската в заводки условия. Интересно е , че това е лулата, която съм виждал в доста уестърни, но чак днес разбрах, какво представлява и от какво се прави. Тя е нещо като традиционна, за Америка. Чудно ми е някой използвал ли е такава и дали в България се намират въобще, като зная вече, че в САЩ, са доста разпространени, заради ниската си цена и добрата си износоустойчивост. А и както се вижда , всеки би могъл да си направи своя, без особенни затруднения  ;) Дано и за други да е новост, лулата от царевица, и да са научили нещо интересно, ето и обещаните клипове, а скоро и снимка на моето производство  :)

http://www.youtube.com/watch?v=pE4u4hOjFhc

http://www.youtube.com/watch?v=nicLW51VbH8

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
Re: Лула от царевица
« Отговор #1 -: 19 Ноември 2013, 07:52:21 am »
С тия покачващи се цени на цигарите като нищо ще опрем до лули от кочани и рязан тютюн.

Добра идея,    ще трябва да си насадя напролет царевица и тютюн на вилата за да пафкам без пари.
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

Mavrud

• Hero Member
  • Публикации: 644
« Отговор #2 -: 26 Март 2014, 19:19:59 pm »
Става и с балдаран:

Не се взимай толкова на сериозно.

Hobo

• Hero Member
  • Публикации: 820
« Отговор #3 -: 16 Април 2014, 17:05:42 pm »
Още едно клипче, в което ясно е показано как може бързо и лесно да се изработи лула от царевичен кочан. Макар направата и да е лесна лулата е напълно пълноценна за използване. Отзивите за царевичните лули са учудващо добри. Приятно гледане и ако някой си израбти сам такава лула нека сподели резултата.

https://www.youtube.com/watch?v=iNxIQee7kes
Горд съм, че служих на Родината в редовете на БНА!

unior

• Full Member
  • Публикации: 163
« Отговор #4 -: 30 Май 2014, 09:50:30 am »
А най лесно да откажете тутунА!
Да притежаваш и носиш нож не е привилегия,
а отговорност.

ko54

• Hero Member
  • Публикации: 1656
  • Водолей
« Отговор #5 -: 30 Май 2014, 12:07:11 pm »
А най лесно да откажете тутунА!

Лесно е, разбира се, аз съм ги отказвал поне 200 пъти.  :D
Огънят грее и свети, а телевизорът само свети и то само от едната страна.          

gargo2

• Full Member
  • Публикации: 123
« Отговор #6 -: 30 Май 2014, 19:20:54 pm »
В казармата навремето бях си направил една лула мисля ,че беше от слива.Цяла без сглобка.Просто отрязах подходящото парченце с клонче.Сърцевината се чисти лесно просто с един тел.Там където клончето се съединява с по-дебелото го пробих с нагрят тел .Понеже дъното на чашката също има мека серцевина го изчистих напълно и вместо него набих по здраво дървено чопче.Добре е лулата да е малко по-дълга отдолу под чашката за да се държи без да пари а и отклонението на мунщука също да не е много късо защото иначе дима доста неприятно влиза в очите.